Dissertatsiya ishining Kengaytirilgan kafedra ilmiy muhokamasi bo‘lib o‘tdi
2026-yil 17-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Mirzokulova Xursanoy Neʼmatjonovnaning 13.00.01 – Pedagogika nazariyasi. Pedagogik ta’limotlar tarixi ixtisosligi bo‘yicha pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan “Bo‘lajak huquqshunoslarning ingliz tilida yozuv ko‘nikmalarini loyihaviy faoliyat texnologiyasi yordamida rivojlantirish” mavzusidagi dissertatsiya ishining Kengaytirilgan kafedra ilmiy muhokamasi oflayn hamda ZOOM onlayn platformasi orqali bo‘lib o‘tdi.
Muhokama jarayonida tadqiqot ishining ilmiy yangiligi, amaliy ahamiyati, metodologik asoslari hamda olingan natijalari yuzasidan atroflicha fikr almashildi. Taqrizchilar va ekspert tomonidan dissertatsiya yuzasidan bildirilgan taklif va tavsiyalar muhokama qilinib, tegishli xulosalar berildi.

17 июня 2026 года в Узбекском государственном университете мировых языков состоялось расширенное научное обсуждение диссертационной работы Мирзокуловой Хурсаной Неъматжоновны на тему «Развитие навыков письменной речи на английском языке у будущих юристов с использованием технологии проектной деятельности», подготовленной на соискание учёной степени доктора философии (PhD) по педагогическим наукам по специальности 13.00.01 – Теория педагогики. История педагогических учений. Заседание прошло в смешанном формате: очно и посредством онлайн-платформы ZOOM.
В ходе обсуждения состоялся всесторонний обмен мнениями по вопросам научной новизны исследования, его практической значимости, методологических основ и полученных результатов. Были рассмотрены предложения и рекомендации, представленные рецензентами и экспертом по диссертационной работе, а также даны соответствующие заключения.