Dissertatsiya ishining Kengaytirilgan kafedra ilmiy muhokamasi bo‘lib o‘tdi
2026-yil 17-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Mirzokulova Xursanoy Neʼmatjonovnaning 13.00.01 – Pedagogika nazariyasi. Pedagogik ta’limotlar tarixi ixtisosligi bo‘yicha pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan “Bo‘lajak huquqshunoslarning ingliz tilida yozuv ko‘nikmalarini loyihaviy faoliyat texnologiyasi yordamida rivojlantirish” mavzusidagi dissertatsiya ishining Kengaytirilgan kafedra ilmiy muhokamasi oflayn hamda ZOOM onlayn platformasi orqali bo‘lib o‘tdi.
Muhokama jarayonida tadqiqot ishining ilmiy yangiligi, amaliy ahamiyati, metodologik asoslari hamda olingan natijalari yuzasidan atroflicha fikr almashildi. Taqrizchilar va ekspert tomonidan dissertatsiya yuzasidan bildirilgan taklif va tavsiyalar muhokama qilinib, tegishli xulosalar berildi.

Extended Departmental Scientific Discussion of the Dissertation Held
On June 17, 2026, an extended departmental scientific discussion was held at the Uzbekistan State World Languages University regarding the dissertation of Khursanoy Ne'matjonovna Mirzokulova entitled “Developing English Writing Skills of Prospective Lawyers through Project-Based Learning Technology”, submitted in partial fulfillment of the requirements for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Pedagogical Sciences in the specialty 13.00.01 – Theory of Pedagogy. History of Pedagogical Thought. The discussion was conducted both offline and online via the ZOOM platform.
During the discussion, participants exchanged views on the scientific novelty, practical significance, methodological foundations, and research findings of the dissertation. The comments, suggestions, and recommendations provided by the reviewers and the expert were thoroughly discussed, and relevant conclusions were made.