“O‘zbekiston – Turkiya” xalqaro loyihasi ishtirokchilari taqdirlandi
“O‘zbekiston – Turkiya” so‘zlar rangi: til va madaniy sayohat” xalqaro loyihasi doirasida tashkil etilgan tadbir yakunida taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Marosimda Turkiya Respublikasidan tashrif buyurgan 14 nafar loyiha ishtirokchisi hamda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti va akademik litseyining 19 nafar loyiha ishtirokchisi taqdirlandi.
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori, professor Ilxomjon Tuxtasinov hamda Xalqaro hamkorlik masalalari bo‘yicha prorektor Abduraxim Nosirov tomonidan loyiha ishtirokchilariga sertifikatlar va esdalik sovg‘alari topshirildi.
Taqdirlash marosimida mazkur xalqaro loyiha O‘zbekiston va Turkiya yoshlari o‘rtasidagi do‘stlikni mustahkamlash, til va madaniyat almashinuvini rivojlantirish hamda ta’lim sohasidagi hamkorlikni yangi bosqichga olib chiqishga xizmat qilayotgani alohida ta’kidlandi.
Tadbir yakunida ishtirokchilar o‘zaro muloqot qilib, kelgusida qo‘shma ta’lim va madaniy loyihalarni izchil davom ettirish yuzasidan fikr almashdilar.

Participants of the Uzbekistan–Türkiye International Project Honored
An award ceremony was held following the event organized within the framework of the international project “Uzbekistan–Türkiye: The Colors of Words – A Journey Through Language and Culture.”
During the ceremony, 14 participants from the Republic of Türkiye, as well as 19 participants from Uzbekistan State World Languages University and its Academic Lyceum, were honored.
Certificates and commemorative gifts were presented to the participants by Professor Ilkhomjon Tukhtasinov, Rector of Uzbekistan State World Languages University, and Abdurakhim Nosirov, Vice-Rector for International Cooperation.
It was emphasized during the ceremony that this international project serves to strengthen friendship between the youth of Uzbekistan and Türkiye, promote linguistic and cultural exchange, and elevate cooperation in the field of education to a new level.
At the conclusion of the event, participants engaged in discussions and exchanged ideas on the continued implementation of joint educational and cultural projects in the future.