O'zDJTU rektori talabalarni qabul qilish marosimida qatnashdi
2-sentabr kuni Yaponiya raqamli universitetida yangi o‘quv yili oldidan talabalarni qabul qilish marosimi bo‘lib o‘tdi. Tadbirda universitet rahbariyati, ota-onalar, talabalar va bir qator mehmonlar ishtirok etdi.
Mazkur marosimda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov hamda Xalqaro aloqalar bo‘yicha prorektor Abdurahim Nosirov ishtirok etib, tabrik so‘zlari bilan qatnashdilar.
Nutq davomida Ilxomjon Tuxtasinov barchani O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining 34 yilligi va yangi o‘quv yilining boshlanishi bilan muborakbod etdi. U Yaponiya raqamli universitetiga o‘qishga qabul qilingan yoshlarni katta yutuq bilan tabriklab, ularning kelgusida nafaqat yuqori malakali mutaxassis, balki ikki mamlakat o‘rtasidagi do‘stona munosabatlarni rivojlantirishda ko‘prik bo‘lishiga ishonch bildirdi.

Церемония приема студентов в Японском цифровом университете
2 сентября в Японском цифровом университете состоялась церемония приема студентов перед началом нового учебного года. В мероприятии приняли участие руководство университета, родители, студенты и ряд почетных гостей.
В числе гостей также присутствовали ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомжон Тухтасинов и проректор по международным связям Абдурахим Насиров, которые выступили с поздравительной речью.
В своём выступлении Илхомжон Тухтасинов поздравил всех с 34-й годовщиной независимости Республики Узбекистан и началом нового учебного года. Он тепло поздравил студентов, поступивших в Японский цифровой университет, отметив, что это большое достижение. Он выразил уверенность в том, что эти молодые люди станут не только высококвалифицированными специалистами, но и мостом дружбы между двумя странами.