Xalqaro Ta’lim Administratorlari Assotsiatsiyasi xalqaro konferensiyasi doirasida Vashington shahrida O‘zbekiston delegatsiyasi anjuman yig‘ilishlarida faol ishtirok etdi
Xalqaro Ta’lim Administratorlari Assotsiatsiyasi xalqaro konferensiyasi doirasida Vashington shahrida universitet rektori Ilxomjon Madaminovich Tuxtasinov hamda prorektori Otabek Yakubovich Yusupov boshchiligidagi O‘zbekiston delegatsiyasi anjuman yig‘ilishlarida faol ishtirok etdi.
Shuningdek, delegatsiya xalqaro reytinglarda yuqori o‘rinlarni egallab kelayotgan Johns Hopkins University hamda NAFSA: Association of International Educators bosh ofisiga tashrif buyurdi. Tashrif davomida universitet va tashkilotlar faoliyati bilan yaqindan tanishildi, professor-o‘qituvchilar hamda xodimlar tomonidan taqdim etilgan turli mavzulardagi ma’ruzalar tinglandi.
Uchrashuvlar chog‘ida istiqboldagi hamkorlik yo‘nalishlari, qo‘shma loyihalarni amalga oshirish va akademik almashinuv dasturlarini kengaytirish masalalari yuzasidan atroflicha fikr almashildi.

В рамках Международной конференции Ассоциации администраторов международного образования в городе Вашингтон делегация Республики Узбекистан приняла активное участие в заседаниях конференции
В рамках Международной конференции Ассоциации администраторов международного образования в городе Вашингтон делегация Республики Узбекистан во главе с ректором университета Илхомджоном Мадаминовичем Тухтасиновым и проректором Отабеком Якубовичем Юсуповым приняла активное участие в заседаниях конференции.
Также делегация посетила Университет Джонса Хопкинса, занимающий высокие позиции в международных рейтингах, а также головной офис организации NAFSA: Association of International Educators.
В ходе визита представители делегации подробно ознакомились с деятельностью университета и организации, прослушали доклады профессорско-преподавательского состава и сотрудников по различным актуальным темам.
В рамках встреч состоялся всесторонний обмен мнениями по перспективным направлениям сотрудничества, реализации совместных проектов и расширению программ академического обмена.