O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida ijtimoiy himoyaga muhtoj talabalarni qo‘llab-quvvatlash borasidagi ishlar izchil davom etmoqda
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida ijtimoiy himoyaga muhtoj talabalarni qo‘llab-quvvatlash borasidagi ishlar izchil davom etmoqda.
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining tegishli xatiga muvofiq, O‘zbekiston musulmonlari idorasi huzuridagi “Vaqf” xayriya jamoat fondi tomonidan davlat oliy ta’lim muassasalarida tahsil olayotgan, oilaviy sharoiti og‘ir bo‘lgan talabalarni qo‘llab-quvvatlash maqsadida kontrakt to‘lovlarini qoplash ishlari tashkil etildi.
Mazkur topshiriq doirasida universitetda talabalar ijtimoiy holati o‘rganilib, moddiy yordamga muhtoj bo‘lgan 105 nafar talaba ro‘yxati shakllantirildi. Ularning 2025–2026 o‘quv yili uchun kontrakt to‘lovlarini qoplash bo‘yicha hujjatlar tayyorlanib, belgilangan tartibda taqdim etildi. Natijada ajratilgan mablag‘lar universitet hisob raqamiga to‘liq o‘tkazildi.
Bugun universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov O‘zbekiston musulmonlari idorasi huzuridagi “Vaqf” xayriya jamoat fondiga tashrif buyurib, universitet vakillari bilan birgalikda fond mas’ullari bilan uchrashuv o‘tkazdi. Suhbat davomida amalga oshirilgan ishlar muhokama qilinib, talabalarni qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan amaliy yordam alohida qayd etildi.
Uchrashuv yakunida universitet nomidan tashakkurnoma topshirilib, ko‘rsatilgan yordam va samarali hamkorlik uchun minnatdorchilik bildirildi.

At the Uzbekistan State University of World Languages, work on supporting students in need of social protection continues consistently
In accordance with the relevant letter from the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, the “Vaqf” Charitable Public Foundation under the Muslim Board of Uzbekistan organized measures to cover contract tuition fees for students studying at state higher education institutions who are in difficult family circumstances.
Within the framework of this assignment, the social conditions of students at the university were studied, and a list of 105 students in need of financial assistance was compiled. Documents for covering their tuition fees for the 2025–2026 academic year were prepared and submitted in accordance with the established procedure. As a result, the allocated funds were fully transferred to the university’s account.
Today, the rector of the university Ilxomjon Tuxtasinov visited the “Vaqf” Charitable Public Foundation under the Muslim Board of Uzbekistan and, together with university representatives, held a meeting with the foundation’s officials. During the discussion, the implemented activities were reviewed, and special emphasis was placed on the practical assistance aimed at supporting students.
At the end of the meeting, a letter of appreciation was presented on behalf of the university, and gratitude was expressed for the assistance provided and effective cooperation.