O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida ijtimoiy himoyaga muhtoj talabalarni qo‘llab-quvvatlash borasidagi ishlar izchil davom etmoqda
O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida ijtimoiy himoyaga muhtoj talabalarni qo‘llab-quvvatlash borasidagi ishlar izchil davom etmoqda.
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining tegishli xatiga muvofiq, O‘zbekiston musulmonlari idorasi huzuridagi “Vaqf” xayriya jamoat fondi tomonidan davlat oliy ta’lim muassasalarida tahsil olayotgan, oilaviy sharoiti og‘ir bo‘lgan talabalarni qo‘llab-quvvatlash maqsadida kontrakt to‘lovlarini qoplash ishlari tashkil etildi.
Mazkur topshiriq doirasida universitetda talabalar ijtimoiy holati o‘rganilib, moddiy yordamga muhtoj bo‘lgan 105 nafar talaba ro‘yxati shakllantirildi. Ularning 2025–2026 o‘quv yili uchun kontrakt to‘lovlarini qoplash bo‘yicha hujjatlar tayyorlanib, belgilangan tartibda taqdim etildi. Natijada ajratilgan mablag‘lar universitet hisob raqamiga to‘liq o‘tkazildi.
Bugun universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov O‘zbekiston musulmonlari idorasi huzuridagi “Vaqf” xayriya jamoat fondiga tashrif buyurib, universitet vakillari bilan birgalikda fond mas’ullari bilan uchrashuv o‘tkazdi. Suhbat davomida amalga oshirilgan ishlar muhokama qilinib, talabalarni qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan amaliy yordam alohida qayd etildi.
Uchrashuv yakunida universitet nomidan tashakkurnoma topshirilib, ko‘rsatilgan yordam va samarali hamkorlik uchun minnatdorchilik bildirildi.

В Узбекском государственном университете мировых языков последовательно продолжается работа по поддержке студентов, нуждающихся в социальной защите
В соответствии с соответствующим письмом Министерства высшего образования, науки и инноваций, Благотворительным общественным фондом «Вакф» при Управлении мусульман Узбекистана была организована работа по покрытию контрактных платежей студентов государственных высших учебных заведений, находящихся в сложных семейных условиях.
В рамках данного поручения в университете было изучено социальное положение студентов, и сформирован список из 105 студентов, нуждающихся в материальной помощи. Были подготовлены документы для покрытия их контрактных платежей за 2025–2026 учебный год и представлены в установленном порядке. В результате выделенные средства были полностью перечислены на расчетный счет университета.
Сегодня ректор университета Ilxomjon Tuxtasinov посетил Благотворительный общественный фонд «Вакф» при Управлении мусульман Узбекистана и совместно с представителями университета провёл встречу с ответственными лицами фонда. В ходе беседы были обсуждены проделанные работы и особо отмечена практическая помощь, направленная на поддержку студентов.
По итогам встречи от имени университета было вручено благодарственное письмо и выражена признательность за оказанную помощь и эффективное сотрудничество.