OʻzDJTU magistratura bitiruvchilariga diplomlar tantanali ravishda topshirildi
Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida 2025/2026-oʻquv yili magistratura bitiruvchilari uchun tantanali bitiruv kechasi tashkil etildi. Marosimda universitet rahbariyati, professor-oʻqituvchilar, bitiruvchilar hamda ularning ota-onalari ishtirok etdi.
Tadbir davomida universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov soʻzga chiqib, bitiruvchilarni magistrlik diplomini qoʻlga kiritgani bilan samimiy tabrikladi. Rektor oʻz nutqida magistratura bosqichi davomida ilm-fan, xorijiy tillarni mukammal oʻzlashtirish va zamonaviy kompetensiyalarni egallash yoʻlida fidokorona mehnat qilgan bitiruvchilarning saʼy-harakatlarini eʼtirof etar ekan, ularni halollik, vatanparvarlik, tashabbuskorlik, kasbiy mahorat va yuksak maʼnaviyat tamoyillariga sodiq boʻlishga chorladi. Shuningdek, universitet bitiruvchilarning kelgusidagi ilmiy izlanishlari va kasbiy yutuqlari bilan doimo faxrlanishini taʼkidladi.
Maʼlumot uchun, joriy yilda Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti magistraturasini 17 ta mutaxassislik boʻyicha 343 nafar magistrant muvaffaqiyatli tamomladi. Bitiruvchilarga magistrlik diplomlari tantanali ravishda topshirilib, ularning kelgusi ilmiy va kasbiy faoliyatiga ulkan zafarlar tilandi.

Master’s Degrees Awarded to Graduates of Uzbekistan State World Languages University in a Solemn Ceremony
Uzbekistan State World Languages University held a graduation ceremony for the graduates of its Master’s degree programs for the 2025/2026 academic year. The event was attended by the university’s leadership, faculty members, graduates, and their parents.
During the ceremony, the Rector of the university, Ilkhomjon Tukhtasinov, congratulated the graduates on successfully completing their Master’s studies and earning their degrees. In his address, the Rector acknowledged the graduates’ dedication and hard work throughout their studies, highlighting their achievements in scientific research, mastery of foreign languages, and acquisition of modern professional competencies. He encouraged the graduates to remain committed to the principles of integrity, patriotism, initiative, professional excellence, and high moral values. The Rector also emphasized that the university would always take pride in their future academic accomplishments and professional success.
For reference, this year 343 students successfully graduated from the University’s Master’s degree programs across 17 specializations. Master’s diplomas were ceremonially presented to the graduates, and they were wished every success in their future academic pursuits and professional careers.