OʻzDJTU magistratura bitiruvchilariga diplomlar tantanali ravishda topshirildi
Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida 2025/2026-oʻquv yili magistratura bitiruvchilari uchun tantanali bitiruv kechasi tashkil etildi. Marosimda universitet rahbariyati, professor-oʻqituvchilar, bitiruvchilar hamda ularning ota-onalari ishtirok etdi.
Tadbir davomida universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov soʻzga chiqib, bitiruvchilarni magistrlik diplomini qoʻlga kiritgani bilan samimiy tabrikladi. Rektor oʻz nutqida magistratura bosqichi davomida ilm-fan, xorijiy tillarni mukammal oʻzlashtirish va zamonaviy kompetensiyalarni egallash yoʻlida fidokorona mehnat qilgan bitiruvchilarning saʼy-harakatlarini eʼtirof etar ekan, ularni halollik, vatanparvarlik, tashabbuskorlik, kasbiy mahorat va yuksak maʼnaviyat tamoyillariga sodiq boʻlishga chorladi. Shuningdek, universitet bitiruvchilarning kelgusidagi ilmiy izlanishlari va kasbiy yutuqlari bilan doimo faxrlanishini taʼkidladi.
Maʼlumot uchun, joriy yilda Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti magistraturasini 17 ta mutaxassislik boʻyicha 343 nafar magistrant muvaffaqiyatli tamomladi. Bitiruvchilarga magistrlik diplomlari tantanali ravishda topshirilib, ularning kelgusi ilmiy va kasbiy faoliyatiga ulkan zafarlar tilandi.

Выпускникам магистратуры Узбекского государственного университета мировых языков торжественно вручены дипломы
В Узбекском государственном университете мировых языков состоялась торжественная церемония вручения дипломов выпускникам магистратуры 2025/2026 учебного года. В мероприятии приняли участие руководство университета, профессорско-преподавательский состав, выпускники, а также их родители.
В ходе церемонии ректор университета Ильхомжон Тухтасинов поздравил выпускников с успешным окончанием магистратуры и получением дипломов. В своем выступлении ректор отметил целеустремленность и самоотверженный труд магистрантов, которые на протяжении обучения активно занимались научной деятельностью, совершенствовали владение иностранными языками и осваивали современные профессиональные компетенции. Он призвал выпускников всегда придерживаться принципов честности, патриотизма, инициативности, профессионализма и высокой духовной культуры. Кроме того, ректор подчеркнул, что университет всегда будет гордиться их будущими научными достижениями и профессиональными успехами.
Для справки: в текущем году магистратуру Узбекского государственного университета мировых языков успешно окончили 343 магистранта по 17 направлениям подготовки. Выпускникам были торжественно вручены дипломы магистра, а также высказаны искренние пожелания больших успехов в дальнейшей научной и профессиональной деятельности.