12-noyabr kuni O‘zDJTU Kuzatuv kengashining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda Kuzatuv kengashi raisi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri o‘rinbosari Otabek Muxtorovich Mahkamov hamda Kuzatuv kengashi a’zolari ishtirok etdi.
Kuzatuv kengashini kengash raisi olib bordi. Kuzatuv kengashi a’zolari ishtirokida kun tartibiga kiritilgan bir qator masalalar o‘rganildi.
Shuningdek, yig‘ilishda Hamrayev Maqsudjon Saidaxmadovichni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti moliya va iqtisod ishlari bo‘yicha prorektori lavozimiga, Abdullayev Suyun Artikovichni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ishlar boshqarmasi boshlig‘i lavozimiga tayinlanish masalalari ko‘rib chiqildi.
Kuzatuv kengashidan yig‘ilishidan so‘ng, O‘zDJTU rahbariyati vakillari hamda Kuzatuv kengashining a’zolari ishtirokida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.

12 ноября состоялось очередное заседание Наблюдательного совета УзГУМЯ
В заседании приняли участие председатель наблюдательного совета, заместитель министра высшего образования, науки и инноваций Атабек Мухтарович Махкамов и члены Наблюдательного совета.
Наблюдательный совет возглавил председатель совета. При участии членов наблюдательного совета был изучен ряд вопросов, включенных в повестку дня.
Также на заседании были рассмотрены вопросы о назначении Хамраева Максуджона Саидахмадовича на должность проректора по финансам и экономике Узбекского государственного университета мировых языков, Абдуллаева Суюна Артиковича на должность начальника Управления делами Узбекского государственного университета мировых языков.
После заседания наблюдательного совета состоялось заседание с участием представителей руководства УзГУМЯ, а также членов Наблюдательного совета.