27-yanvar kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Talant shou” tadbiri doirasida “Milliy musiqa cholg‘ulari” nominatsiyasi bo‘yicha ijodiy tanlov o‘tkazildi.
Tadbirni universitetning Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Valijon Sa’diyev ochib berdi. Unda talabalar o‘zlarining noyob qobiliyatlari va mahoratlarini milliy musiqa asboblarida ijro etib namoyish etdilar.
Tadbirning bosh maqsadi – yoshlarning iste’dodini keng ommaga tanitish va ularni yangi marralarga ilhomlantirish bo‘ldi. Ishtirokchilar orasidan eng yorqin va zukko iqtidor egalari tanlab olindi.
adbir so‘ngida tashkilotchilar iqtidorli yoshlarga ko‘maklashish va ularni qo‘llab-quvvatlash borasidagi keyingi rejalari bilan o‘rtoqlashdilar. Shu bilan birga, talabalarning vaqtini mazmunli o‘tkazish uchun yangi loyihalar boshlanganligi haqida xabar berildi.

27 января в Узбекистанском государственном университете мировых языков в рамках мероприятия "Талант-шоу" был проведен творческий конкурс в номинации "Национальные музыкальные инструменты".
Открытие мероприятия состоялось с выступления первого проректора университета по вопросам молодежной политики и духовно-просветительской работы Валиджона Са’диева. В ходе мероприятия студенты продемонстрировали свои уникальные таланты и мастерство, исполнив произведения на национальных музыкальных инструментах.
Основной целью мероприятия было представить таланты молодежи широкой публике и вдохновить их на новые достижения. Из числа участников были выбраны самые яркие и талантливые конкурсанты.
По завершению мероприятия организаторы поделились своими планами по поддержке и помощи одаренной молодежи. Также было сообщено о запуске новых проектов, направленных на организацию полезного досуга студентов.