27-yanvar kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Talant shou” tadbiri doirasida “Milliy musiqa cholg‘ulari” nominatsiyasi bo‘yicha ijodiy tanlov o‘tkazildi.
Tadbirni universitetning Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Valijon Sa’diyev ochib berdi. Unda talabalar o‘zlarining noyob qobiliyatlari va mahoratlarini milliy musiqa asboblarida ijro etib namoyish etdilar.
Tadbirning bosh maqsadi – yoshlarning iste’dodini keng ommaga tanitish va ularni yangi marralarga ilhomlantirish bo‘ldi. Ishtirokchilar orasidan eng yorqin va zukko iqtidor egalari tanlab olindi.
adbir so‘ngida tashkilotchilar iqtidorli yoshlarga ko‘maklashish va ularni qo‘llab-quvvatlash borasidagi keyingi rejalari bilan o‘rtoqlashdilar. Shu bilan birga, talabalarning vaqtini mazmunli o‘tkazish uchun yangi loyihalar boshlanganligi haqida xabar berildi.

On January 27, a creative competition was held in the "National Musical Instruments" nomination as part of the "Talent Show" event at the Uzbekistan State University of World Languages.
The event was opened by Valijon Sa’diev, the First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work of the university. During the event, students showcased their unique talents and skills by performing on traditional musical instruments.
The main goal of the event was to introduce the talents of young people to the wider public and inspire them to achieve new heights. The brightest and most talented participants were selected from among the competitors.
At the end of the event, the organizers shared their future plans for supporting and assisting talented youth. Additionally, it was announced that new projects had been launched to help students spend their time meaningfully.