28-aprel kuni O'zbekiston davlat jahon tillari universitetida Kengaytirilgan kafedra ilmiy muhokamasi bo'lib o'tdi.
Ilmiy seminar yig'ilishida tadqiqotchi Safixodjayeva Nodira Nabiyevnaning 07.00.01 - O'zbekiston tarixi ixtisosligi bo'yicha "Farg'ona vodiysidagi Mehribonlik uylarining faoliyati tarixi” (1991-2021yillar) mavzusidagi tarix fanlari bo'yicha falsafa foktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiya ishi muhokama etildi.
Ilmiy seminar muhokamasi jarayonida tadqiqotchi o'z mavzusi doirasida bajarilgan tadqiqotlar natijasi, uning yangiligi borasida so'z yuritib, ilmiy seminar a'zolarini qiziqtirgan savollariga asosli javob berdi va muhokama muvaffaqiyatli natija bilan yakunlandi hamda keyingi bosqichga tavsiya etildi.

Расширенное заседание кафедры в УзГУМЯ
28 апреля в Узбекском государственном университете мировых языков состоялось расширенное научное заседание кафедры.
На научном семинаре была обсуждена диссертационная работа исследователя Нодиры Набиевны Сафикходжаевой на тему: «История деятельности детских домов в Ферганской долине (1991–2021 гг.)», представленная на соискание ученой степени PhD по специальности 07.00.01 — История Узбекистана.
В ходе обсуждения исследователь подробно рассказала о проделанной научной работе, её новизне, а также дала обоснованные ответы на вопросы членов научного семинара. Обсуждение прошло успешно, и работа была рекомендована к следующему этапу.