28-aprel kuni O'zbekiston davlat jahon tillari universitetida Kengaytirilgan kafedra ilmiy muhokamasi bo'lib o'tdi.
Ilmiy seminar yig'ilishida tadqiqotchi Safixodjayeva Nodira Nabiyevnaning 07.00.01 - O'zbekiston tarixi ixtisosligi bo'yicha "Farg'ona vodiysidagi Mehribonlik uylarining faoliyati tarixi” (1991-2021yillar) mavzusidagi tarix fanlari bo'yicha falsafa foktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiya ishi muhokama etildi.
Ilmiy seminar muhokamasi jarayonida tadqiqotchi o'z mavzusi doirasida bajarilgan tadqiqotlar natijasi, uning yangiligi borasida so'z yuritib, ilmiy seminar a'zolarini qiziqtirgan savollariga asosli javob berdi va muhokama muvaffaqiyatli natija bilan yakunlandi hamda keyingi bosqichga tavsiya etildi.

Extended Departmental Scientific Discussion at UzSWLU
On April 28, an extended scientific discussion was held at Uzbekistan State World Languages University.
During the academic seminar, the PhD dissertation of researcher Nodira Nabiyovna Safikhodjaeva, titled “The History of Orphanages in the Fergana Valley (1991–2021)”, submitted for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in History under the specialty 07.00.01 — History of Uzbekistan, was discussed.
The researcher presented the outcomes of her work, highlighted its originality, and gave well-grounded answers to the seminar participants' questions. The discussion concluded successfully, and the dissertation was recommended for the next stage.