“Ayollar biznesiga birinchi qadam” tanlovining universitet bosqichi o‘tkazildi
2026-yil 12-iyun kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida xotin-qizlarning iqtisodiy faolligini oshirish, ularni tadbirkorlik faoliyatiga keng jalb etish, innovatsion g‘oyalari va tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash hamda bandligini ta’minlash maqsadida tashkil etilgan “Ayollar biznesiga birinchi qadam” tanlovining universitet bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Tanlov davomida ishtirokchilar o‘zlarining biznes va startap loyihalarini taqdim etib, ularning innovatsionligi, amaliy ahamiyati, iqtisodiy samaradorligi hamda tijoratlashtirish imkoniyatlari bo‘yicha ekspertlar tomonidan baholandi.

В Узбекском государственном университете мировых языков состоялся университетский этап конкурса «Первый шаг в женский бизнес»
12 июня 2026 года в Узбекском государственном университете мировых языков состоялся университетский этап конкурса «Первый шаг в женский бизнес», организованного в целях повышения экономической активности женщин, их широкого вовлечения в предпринимательскую деятельность, поддержки инновационных идей и инициатив, а также содействия их занятости.
В ходе конкурса участницы представили свои бизнес- и стартап-проекты, которые были оценены экспертами по таким критериям, как инновационность, практическая значимость, экономическая эффективность и потенциал коммерциализации.