O‘zbekiston Respublikasining davlat ramzlari xalqimizning shon-sharafi, tarixiy xotirasi va intilishlarini o‘zida mujassam etib, shu yurtda yashovchi har bir fuqaroga g‘urur, faxr va iftixor bag‘ishlaydi. Shu munosabat bilan, O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Tarjimonlik fakultetida 18-noyabr-O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i qabul qilinganligini 33-yilligi munosabati bilan tadbir tashkil qilindi.
Bayrog‘imizning hilpirashi – bu har bir o‘zbekistonlikning yuksak g‘ururi va mardlikka to‘la yuragining ovozi. Uni baland ko‘tarish – millatimizning kuchi, birdamligi va ertangi kunga bo‘lgan ishonchini dunyoga namoyon etishdir. Shu bois, davlat bayrog‘imizni sevish, unga hurmat bilan munosabatda bo‘lish – har birimizning sharafli burchimizdir.

Уважение к флагу - любовь к стране
Государственные символы Республики Узбекистан олицетворяют славу, историческую память и чаяния нашего народа, дарят гордость, гордость каждому гражданину, проживающему на этой земле. В связи с этим на переводческом факультете Узбекского государственного университета мировых языков 18 ноября было организовано мероприятие, посвященное 33-й годовщине принятия Государственного флага Республики Узбекистан.
Размах нашего флага-это голос сердца каждого Узбекистана, полный высокой гордости и мужества. Поднять его высоко-значит показать миру силу, сплоченность и веру нашей нации в завтрашний день. Поэтому любить наш государственный флаг, относиться к нему с уважением – Почетный долг каждого из нас.