Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori talabalar turar joyida
27-mart kuni bugun, O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori, professor Ilxomjon Tuxtasinov, “Rektor yotoqxonada — bir kun, bir tun” tashabbusi doirasida talabalar turar joyida bo‘lib, u yerda talabalar bilan bevosita uchrashuv va suhbatlar olib bormoqda.
Uchrashuv davomida talabalar kunlik muammo va ehtiyojlari, yashash sharoitlari bilan yaqindan tanishtirildi. Rektor Ilxomjon Tuxtasinov talabalar bilan ochiq va samimiy muloqot qilib, ularning fikr-mulohazalari va takliflarini tingladi, shuningdek, joyida yechilishi mumkin bo‘lgan masalalarni belgiladi.
Tashabbus doirasida:
• talabalar bilan yaqindan uchrashuv va suhbatlar o‘tkazish,
• yashash sharoitlari va mavjud muammolarni aniqlash,
• talabalarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish,
Muhim: Rektor talabalar bilan bir kecha turar joyda qolib, ularning kundalik hayoti va ehtiyojlarini yanada yaqindan o‘rganmoqda. Ushbu tashabbus talabalarning turar joyidagi sharoitlarini yaxshilash va ular bilan samarali muloqot olib borishga qaratilgan.

Ректор УзГУМЯ сегодня в студенческом общежитии
27 марта ректор Узбекского государственного университета мировых языков, профессор Илхомжон Тухтасинов в рамках инициативы «Ректор в общежитии — один день, одна ночь» находится в студенческом общежитии, где проводит прямые встречи и беседы со студентами.
В ходе встречи студенты были подробно ознакомлены с их повседневными проблемами, потребностями и условиями проживания. Ректор Илхомжон Тухтасинов провёл открытый и искренний диалог со студентами, выслушал их мнения и предложения, а также определил вопросы, которые можно решить на месте.
В рамках инициативы:
• проведение встреч и бесед со студентами на местах;
• выявление условий проживания и существующих проблем;
• организация содержательного досуга студентов.
Важно: ректор провёл одну ночь в общежитии вместе со студентами, чтобы ещё ближе изучить их повседневную жизнь и потребности. Данная инициатива направлена на улучшение условий проживания студентов и эффективное взаимодействие с ними.