Xabaringiz bor, ayni kunlarda P.Joʻrayev boshchiligidagi delegatsiya Ispaniyada xizmat safarida boʻlib turibdi.
Avvalroq delegatsiyamizning Xaen universiteti bilan shartnoma imzolaganligi hamda ushbu universitetda bir qator tadbirlarda ishtirok etgani hamda universitetimiz taqdimotini oʻtkazgani haqida xabar bergan edik.
Roman-german filologiyasi fakulteti dekani X.Xakimov va dekan muovini A.Xalillayevlar hamrohlik qilayotgan ushbu delegatsiya 29-may sanasida Xaen universitetining Zamonaviy tillar oʻqitish metodikasi markazi direktori Dr.Xoakin Manuel Kruz Trapero bilan uchrashuvda ishtirok etdi.
Muzokara jarayonida markaz tomonidan DELE va SIELE kabi ispan tili xalqaro sertifikatlar imtihonlarini oʻtkazishda hamda universitetimiz talabalari uchun ispan tilini oʻrganish masalasida maxsus kurslarni tashkil qilishda yaqindan yordam berish boʻyicha kelishuvlarga erishildi.

Делегация находится с деловой поездкой в ​​Испании.
Как известно, делегация, возглавляемая П.Джораевым, в настоящее время находится с деловой поездкой в ​​Испании.
Ранее мы сообщали, что наша делегация подписала соглашение с Университетом Хаэна, приняла участие в ряде мероприятий в этом университете и провела презентацию нашего университета.
29 мая данная делегация в сопровождении декана факультета романо-германской филологии Х. Хакимова и заместителя декана А. Халиллаева приняла участие во встрече с доктором Хоакином Мануэлем Крусом Траперо, директором Центра преподавания современного Языки Хаэнского университета.
В ходе переговоров были достигнуты договоренности о тесном содействии центра в проведении международных сертификатных экзаменов по испанскому языку, таких как DELE и SIELE, а также в организации специальных курсов для студентов нашего университета по изучению испанского языка.