Dissertatsiya ishlari ilmiy seminar muhokamasi 2025- yil 10 - dekabr soat 15:00 da O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektorat binosi 7-qavatda offline va ZOOM onlayn dasturida orqali bo‘lib o‘tadi
Anarkulova Zubayda Fayzullo qizining 10.00.06 – Qiyosiy adabiyotshunoslik, chog‘ishtirma tilshunoslik va tarjimashunoslik ixtisosligi boʻyicha tayyorlagan “Yevropa va o‘zbek nasrida Zahiriddin Muhammad Bobur obrazining poetik talqini (F.Vyurtle, R.Goden, P.Qodirov, X.Sultonov asarlari misolida)” mavzusidagi filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiyasi muhokamasi.

Обсуждение научного семинара по диссертационной работе состоится
Обсуждение научного семинара по диссертационной работе состоится 10 декабря 2025 года в 15:00 в здании ректората Узбекского государственного университета мировых языков, на 7-м этаже, в офлайн формате и на онлайн-платформе ZOOM.
Обсуждение диссертации Анаркуловой Зубайды Файзуллоевны, представленной на соискание учёной степени доктора философии (PhD) по филологическим наукам по специальности 10.00.06 – Сравнительное литературоведение, сопоставительное языкознание и переводоведение, на тему: “Поэтическая интерпретация образа Захириддина Мухаммада Бабура в европейской и узбекской прозе (на примере произведений Ф. Вюртле, Р. Годена, П. Кадырова, Х. Султонова)”.