Mamlakatimiz oʻz kelajagini bilimli, tashabbuskor va yuksak maʼnaviyatli yoshlarda koʻradi. Bu ezgu maqsad davlatimiz rahbari ilgari surgan “5 muhim tashabbus”da ham oʻz aksini topgan.
Ulardan biri kitobxonlikni keng targʻib qilish boʻlib, bu yoʻnalishda izchil ishlar amalga oshirilmoqda.
Shuningdek, Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “2020-2025-yillarda kitobxonlik madaniyatini rivojlantirish va qoʻllab-quvvatlash milliy dasturini tasdiqlash toʻgʻrisida”gi qarori ham ushbu ezgu saʼy-harakatlarning mantiqiy davomidir.
“Yangi asr avlodi” nashriyoti bugungi kunda kitobxonlar uchun sifatli, mazmunli va qiziqarli adabiyotlarni chop etib kelmoqda. Bolalar, oʻsmirlar va kattalar uchun turli mavzulardagi kitoblar yetkazilmoqda.
“Yangi asr avlodi” nashriyoti Universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinovga kitobxonlikni rivojlantirishdagi yuksak hissasi uchun minnatdorchilik bildirilib, tashakkurnoma bilan taqdirlandi.

Our country sees its future in knowledgeable, initiative-driven, and highly spiritual youth. This noble goal is reflected in the "5 important initiatives" put forward by our country's leadership.
One of these initiatives is the widespread promotion of reading, and consistent work is being done in this direction. Additionally, the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan on approving the National Program for the Development and Support of Reading Culture for 2020-2025 is a logical continuation of these noble efforts.
The “Yangi Asr Avlodi” publishing house is currently publishing high-quality, meaningful, and interesting literature for readers. Books on various topics are being delivered for children, teenagers, and adults.
The “Yangi Asr Avlodi” publishing house expressed its gratitude to University Rector Ilkhomjon Tukhtasinov for his significant contribution to the development of reading culture and awarded him a letter of thanks. Today, at the university council, the letter of thanks presented by the “Yangi Asr Avlodi” publishing house was handed over to Rector Ilkhomjon Tuhtasinov.