Mamlakatimiz oʻz kelajagini bilimli, tashabbuskor va yuksak maʼnaviyatli yoshlarda koʻradi. Bu ezgu maqsad davlatimiz rahbari ilgari surgan “5 muhim tashabbus”da ham oʻz aksini topgan.
Ulardan biri kitobxonlikni keng targʻib qilish boʻlib, bu yoʻnalishda izchil ishlar amalga oshirilmoqda.
Shuningdek, Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “2020-2025-yillarda kitobxonlik madaniyatini rivojlantirish va qoʻllab-quvvatlash milliy dasturini tasdiqlash toʻgʻrisida”gi qarori ham ushbu ezgu saʼy-harakatlarning mantiqiy davomidir.
“Yangi asr avlodi” nashriyoti bugungi kunda kitobxonlar uchun sifatli, mazmunli va qiziqarli adabiyotlarni chop etib kelmoqda. Bolalar, oʻsmirlar va kattalar uchun turli mavzulardagi kitoblar yetkazilmoqda.
“Yangi asr avlodi” nashriyoti Universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinovga kitobxonlikni rivojlantirishdagi yuksak hissasi uchun minnatdorchilik bildirilib, tashakkurnoma bilan taqdirlandi.

Наша страна видит свое будущее в образованных, инициативных и высокодуховных молодежных поколениях. Эта благородная цель отражена в «5 важных инициативах», выдвинутых руководством нашей страны.
Одной из этих инициатив является широкое продвижение чтения, и в этом направлении проводятся последовательные работы. Кроме того, Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан об утверждении Национальной программы по развитию и поддержке культуры чтения на 2020-2025 годы является логическим продолжением этих благородных усилий.
На сегодняшний день издательство «Yangi Asr Avlodi» выпускает качественную, содержательную и интересную литературу для читателей. Публикуются книги на различные темы для детей, подростков и взрослых.
Издательство «Yangi Asr Avlodi» выразило благодарность ректору университета Илхомжону Тухтасинову за его значительный вклад в развитие культуры чтения и наградило его благодарственным письмом. Сегодня на заседании университета благодарственное письмо, представленное издательством «Yangi Asr Avlodi», было вручено ректору Илхомжону Тухтасинову.