Humboldt universitetida uchrashuv.
Germaniya davlatida xizmat safarida boʻlib turgan OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov 21-may kuni Humboldt universitetiga tashrif buyurdi. Samarali kelishuvlarga boy tarzda tashkil etilayotgan uchrashuvlar Humboldt universitetida ham boʻlib oʻtdi.
Uchrashuvda Humboldt universiteti rahbariyati vakillari hamda Humboldt universiteti professori Ayfer Durck xonim va David Amiri, Oʻzbekistonning Germaniyadagi taʼlim masalalarida hamkorlik boʻyicha 2- kotib Sherzod Hasanov, OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov va universitetimiz vakillari ishtirok etdi.
Uchrashuv avvalida, OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov universitet faoliyatiga oid videolavha bilan birgalikda universitet haqida batafsil maʼlumot berib oʻtdi. Shuningdek, xalqaro universitetlar bilan yoʻlga qoʻyilgan hamkorlik haqida soʻzlab oʻtdi.
Ikki universitet haqidagi maʼlumotlardan soʻng, ikki tomonlama manfaatli aloqalarni yoʻlga qoʻyish boʻyicha takliflar bildirildi. Muzokaralar natijasida ikki universitetlarning professor-oʻqituvchilari, magistr va talablari tajriba almashish maqsadida amaliyot oʻtashlarini yoʻlga qoʻyishga kelishib olindi.
Shuningdek, OʻzDJTU rektori onlayn konferensiya, talabalar almashinishni hamda dual taʼlimini yoʻlga qoʻyish boʻyicha takliflarini bildirib, Humboldt universiteti talabalari uchun universitetimizda barcha sharoitlar yetarli ekanligini taʼkidladi.
Uchrashuv davomida, universitetimiz vakillari tomonidan, milliy anʼanalarimiz aks etgan sahna koʻrinishi va oʻzbek shoirlarining sheʼrlari oʻzbek, nemis tillarida ijro etildi.

Meeting at Humboldt University.
Rector of UzSWLU Ilkhomjon Tukhtasinov, who is on a business trip to Germany, visited Humboldt University on May 21. Meetings rich in fruitful agreements were also held at Humboldt University.
The meeting was attended by representatives of Humboldt University's leadership and Humboldt University professor Mrs. Ayfer Durck and David Amiri, Second Secretary of Uzbekistan for cooperation in education issues in Germany Sherzod Hasanov, UzDJTU rector Ilkhomjon Tukhtasinov and representatives of our university.
At the beginning of the meeting, UzSWLU rector Ilkhomjon Tukhtasinov gave detailed information about the university along with a video about the university's activities. He also talked about cooperation with international universities.
After information about the two universities, proposals were made to establish mutually beneficial relations. As a result of the negotiations, it was agreed that professors and teachers of the two universities, master's and students of the two universities will have internships for the purpose of exchange of experience.
Also, the rector of UzSWLU expressed his suggestions for establishing an online conference, student exchange and dual education, and noted that all conditions are sufficient for students of Humboldt University in our university.
During the meeting, the representatives of our university performed a scene showing our national traditions and poems of Uzbek poets in Uzbek and German languages.