13- sentyabr kuni universitetda sharafli mehnat faoliyati davomida mamlakatimiz taraqqiyotiga munosib hissa qo‘shib kelayotgan rahbar va o‘z sohasining yetuk bilimdoni bo‘lgan olim Abdul – Xadiy Abdullayevichning 70 yoshli yubileyi tantanavor nishonlandi.
Shuningdek, uzoq yillar davomida ta’lim sohasida faoliyat olib borgan hozirda kungacha O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti tarjima nazariyasi va amaliyoti kafedrasi o‘qituvchisi lavozimida ishlayotgan faxriy ustoz Gusein Gadjiibragimovichning 67 yoshni qarshi olganligi munosabati bilan universitet jamoasi namidan tabriklandi.
Faxriy ustozlarning tavallud ayyomi munosabati bilan tashkil etilgan tantanada universitet rahbariyati vakillari ishtirok etdi va universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinovning tabrigi o‘qib eshittirildi.
Shu bilan birga O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektorati, professor – o‘qituvchilari va ishchi xizmatchilari, kasaba uyushmasi qo‘mita a’zolari shuningdek, ko‘p sonli talabalar nomidan tabriklanib, esdalik sovg‘alar topshirildi.

За долгие годы работы в УзГУМЯ стало традицией отмечать День рождения заслуженных учителей.
13 сентября в университете торжественно отметили 70 – летний юбилей ученого Абдул-Хади Абдуллаевича, лидера и зрелого знатока своего дела, внесшего достойный вклад в развитие нашей страны.
Также от имени коллектива университета поздравили с 67-летием преподавателя кафедры теории и практики перевода Узбекского государственного университета мировых языков Гусейна Гаджиибрагимовича, который много лет работает в сфере образования.
В торжестве, организованном по случаю Дня рождения почетных наставников, приняли участие представители руководства университета, было зачитано поздравление ректора университета Ильхомжона Тухтасинова.
В то же время ректорат, преподаватели и работники Узбекского государственного университета мировых языков, члены профсоюзного комитета также поздравили и вручили памятные подарки от имени большого числа студентов.