13- sentyabr kuni universitetda sharafli mehnat faoliyati davomida mamlakatimiz taraqqiyotiga munosib hissa qo‘shib kelayotgan rahbar va o‘z sohasining yetuk bilimdoni bo‘lgan olim Abdul – Xadiy Abdullayevichning 70 yoshli yubileyi tantanavor nishonlandi.
Shuningdek, uzoq yillar davomida ta’lim sohasida faoliyat olib borgan hozirda kungacha O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti tarjima nazariyasi va amaliyoti kafedrasi o‘qituvchisi lavozimida ishlayotgan faxriy ustoz Gusein Gadjiibragimovichning 67 yoshni qarshi olganligi munosabati bilan universitet jamoasi namidan tabriklandi.
Faxriy ustozlarning tavallud ayyomi munosabati bilan tashkil etilgan tantanada universitet rahbariyati vakillari ishtirok etdi va universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinovning tabrigi o‘qib eshittirildi.
Shu bilan birga O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektorati, professor – o‘qituvchilari va ishchi xizmatchilari, kasaba uyushmasi qo‘mita a’zolari shuningdek, ko‘p sonli talabalar nomidan tabriklanib, esdalik sovg‘alar topshirildi.

Respect and Reverence
For many years of activity in UzSWLU, it has become a tradition to celebrate the birth anniversary of the honorary mentors of brogan.
On September 13, the 70 – year-old anniversary of the scientist Abdul-Khadi Abdullayevich, a leader and a mature connoisseur of his field, who has made a worthy contribution to the development of our country during the honorable labor activity, was celebrated at the University.
He was also congratulated by the University team on the occasion of the meeting of the honored teacher Gusein Gadjiibragimovich, who has been working in the field of education for many years and is currently serving as a teacher of the Department of translation theory and practice of the Uzbek State University of world languages.
The ceremony, organized on the occasion of the birth anniversary of the honorary teachers, was attended by representatives of the university leadership, and the congratulations of the rector of the University Ilkhomjon Tukhtasinov were read and broadcast.
At the same time, the rectorate of the Uzbekistan State World Languages University professors and workers ' servants, members of the trade union committee were also congratulated on behalf of a large number of students and presented commemorative gifts.