Ingliz tili 3-fakultetida “Bitiruvchi–2026” bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi
Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili 3-fakultetida 4-bosqich kunduzgi ta’lim yo‘nalishi bitiruvchilari uchun “Bitiruvchi–2026” bayram tadbiri tashkil etildi.
Tadbirda O‘zDJTU ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori O. Y. Yusupov hamda xalqaro hamkorlik masalalari bo‘yicha prorektor A. Nasirov ishtirok etib, bitiruvchilarni samimiy muborakbod etdilar.
Tabrik so‘zlarida ular bitiruvchilarga kelgusi mehnat faoliyati va ilmiy izlanishlarida ulkan muvaffaqiyatlar tilab, universitetda olgan bilim va ko‘nikmalarini Vatan ravnaqi hamda jamiyat taraqqiyoti yo‘lida samarali qo‘llashlariga ishonch bildirdilar.
Shuningdek, tadbir davomida o‘qish, ilmiy faoliyat, ijod, sport va jamoat ishlarida faol ishtirok etgan talabalar munosib taqdirlanib, ularga diplom va esdalik sovg‘alari topshirildi.
Ko‘tarinki ruhda o‘tgan “Bitiruvchi–2026” bayrami bitiruvchilarga unutilmas lahzalarni tuhfa etib, ularning talabalik yillariga munosib yakun yasadi.

На факультете английского языка №3 состоялось праздничное мероприятие «Выпускник–2026»
Сегодня в Узбекском государственном университете мировых языков на факультете английского языка №3 состоялось праздничное мероприятие «Выпускник–2026» для выпускников 4-го курса очной формы обучения.
В мероприятии приняли участие проректор по научной работе и инновациям О. Ю. Юсупов и проректор по вопросам международного сотрудничества А. Насиров, которые сердечно поздравили выпускников.
В своих поздравительных выступлениях они пожелали выпускникам больших успехов в дальнейшей профессиональной деятельности и научных исследованиях, выразив уверенность, что полученные в университете знания и навыки будут эффективно использованы во благо Родины и развития общества.
Кроме того, в ходе мероприятия были награждены студенты, проявившие высокие достижения в учёбе, научной деятельности, творчестве, спорте и общественной жизни. Им были вручены дипломы и памятные подарки.
Праздник «Выпускник–2026», прошедший в торжественной и вдохновляющей атмосфере, подарил выпускникам незабываемые эмоции и стал достойным завершением их студенческой жизни.