INTI xalqaro universiteti stajirovkasi oldidan talabalarga ko‘rsatmalar berildi
2025-yil 31-may kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Malayziyaning INTI xalqaro universitetida 2 oy davomida stajirovka o‘tash uchun jo‘nab ketayotgan talabalar bilan yig‘ilish tashkil etildi.
Unda talabalarga safar davomida amal qilinishi lozim bo‘lgan tartib-qoidalar, migratsiya qonunchiligi talablari, shuningdek, O‘zbekiston va universitet nufuzini munosib namoyon etish borasida zarur ko‘rsatma va yo‘riqnomalar berildi.
Yig‘ilishda Xalqaro hamkorlik bo‘limi mas’ul xodimi M. Ogay va stajirovka davomida talabalarga hamroh bo‘luvchi guruh rahbari Yoqutxon Sharipova ishtirok etib, dastur shartlari va muhim topshiriqlar yuzasidan qo‘shimcha ma’lumotlar taqdim etdilar.

Перед стажировкой в Международном университете INTI студентам были даны инструкции
31 мая 2025 года в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась встреча со студентами, отправляющимися на двухмесячную стажировку в Международный университет INTI (Малайзия).
Во время встречи студентам были даны необходимые инструкции и рекомендации, касающиеся соблюдения порядка во время поездки, требований миграционного законодательства, а также достойного представления авторитета Узбекистана и университета за рубежом.
В мероприятии приняли участие ответственный сотрудник отдела международного сотрудничества М. Огай и руководитель группы стажировки, сопровождающая студентов, Якутхон Шарипова. Они представили дополнительную информацию об условиях программы и ключевых заданиях.
Стажировка направлена на закрепление теоретических знаний студентов на практике и получение международного опыта.