30-yanvar OʻzDJTU Ingliz tili 1-fakulteti tyutorlari va talabalari Oʻzbekiston Respublikasi birinchi prezidenti Islom Karimovning tavallud topgan kuni munosabati bilan Islom Karimov nomidagi ilmiy-maʼrifiy yodgorlik majmuasi muzeyiga tashrif buyurishdi.
Talabalar muzeyda birinchi prezidentimizning fotosuratlari, hujjatlar toʻplami va shaxsiy buyumlarini tomosha qilishdi, Islom Karimov asarlari bilan tanishishdi.
Shuningdek, muzeyda oʻrnatilgan smart ekranlar orqali birinchi prezidentimiz hayotidan qiziqarli lavhalar namoyishiga guvoh boʻlishdi.

30 января преподаватели и студенты 1-го факультета английского языка УзГУМЯ посетили музей научно-образовательного мемориального комплекса имени Ислама Каримова по случаю дня рождения первого президента Республики Узбекистан Ислама Каримова.
В музее студенты просмотрели фотографии, коллекции документов и личные вещи нашего первого президента, ознакомились с творчеством Ислама Каримова.
Они также стали свидетелями презентации интересных фильмов из жизни нашего первого президента на умных экранах, установленных в музее.
По окончании экскурсии студенты отдали дань уважения личности Ислама Каримова и вернулись с воспоминаниями.