Ispaniyalik mutaxassislar ishtirokida ilmiy seminar bo'lib o'tdi
Ispaniyaning Oruela shahrida joylashgan Kasbiy ta'lim markazi rahbari Victoria Hernandez hamda Yevropaning Erasmus dasturi koordinatori Javier Galiana O'zbekiston davlat jahon tillari universitetining Xalqaro jurnalistika fakulteti binosida joylashgan Tele va ovoz yozish studiyalari faoliyati bilan tanishishdi. Mehmonlarga Universitetda jurnalist talabalar uchun yaratilgan sharoitlar haqida Universitet matbuot xizmati rahbari Otabek Ibragimov atroflicha ma'lumot berdi.
Shundan so'ng, Media va kommunikatsiya kafedrasi o'qituvchilari A'zam Dadaxonov hamda Saodat Saidnazarova Zamonaviy media makonidagi dolzarb muammolarga bag'ishlangan seminar-trening olib borishdi.
Kafedra mudiri, f.f.d., professor Dilfuza Teshabayeva boshchiligida bo'lib o'tgan tadbir har ikki mamlakat mutaxassislarining o'zaro tajriba almashishi, kelajakdagi hamkorlik masalalari muhokamasi uchun manfaatli imkoniyat yaratdi.

Состоялся научный семинар с участием испанских специалистов
Руководитель Центра профессионального образования, расположенного в городе Оруэла (Испания), Виктория Эрнандес и координатор европейской программы Erasmus Хавьер Галиана ознакомились с деятельностью теле- и звукозаписывающих студий, расположенных в здании факультета международной журналистики Узбекского государственного университета мировых языков. Руководитель пресс-службы университета Отабек Ибрагимов подробно рассказал гостям о созданных в университете условиях для студентов-журналистов.
Затем преподаватели кафедры медиа и коммуникаций Аъзам Дадаханов и Саодат Саидназарова провели семинар-тренинг, посвящённый актуальным проблемам современного медиапространства.
Мероприятие, прошедшее под руководством заведующей кафедрой, доктора филологических наук, профессора Дилфузы Тешабаевой, создало благоприятную возможность для обмена опытом между специалистами двух стран, а также для обсуждения вопросов дальнейшего сотрудничества.