Ispaniyalik mutaxassislar ishtirokida ilmiy seminar bo'lib o'tdi
Ispaniyaning Oruela shahrida joylashgan Kasbiy ta'lim markazi rahbari Victoria Hernandez hamda Yevropaning Erasmus dasturi koordinatori Javier Galiana O'zbekiston davlat jahon tillari universitetining Xalqaro jurnalistika fakulteti binosida joylashgan Tele va ovoz yozish studiyalari faoliyati bilan tanishishdi. Mehmonlarga Universitetda jurnalist talabalar uchun yaratilgan sharoitlar haqida Universitet matbuot xizmati rahbari Otabek Ibragimov atroflicha ma'lumot berdi.
Shundan so'ng, Media va kommunikatsiya kafedrasi o'qituvchilari A'zam Dadaxonov hamda Saodat Saidnazarova Zamonaviy media makonidagi dolzarb muammolarga bag'ishlangan seminar-trening olib borishdi.
Kafedra mudiri, f.f.d., professor Dilfuza Teshabayeva boshchiligida bo'lib o'tgan tadbir har ikki mamlakat mutaxassislarining o'zaro tajriba almashishi, kelajakdagi hamkorlik masalalari muhokamasi uchun manfaatli imkoniyat yaratdi.

Scientific Seminar Held with the Participation of Spanish Specialists
Victoria Hernandez, Head of the Vocational Education Centre located in Oruela, Spain, and Javier Galiana, Coordinator of the European Erasmus Programme, visited the television and sound recording studios located in the building of the Faculty of International Journalism at Uzbekistan State World Languages University. Otabek Ibragimov, Head of the University’s Press Service, provided the guests with detailed information about the facilities and opportunities created at the University for student journalists.
Following the visit, lecturers from the Department of Media and Communications, A'zam Dadakhanov and Saodat Saidnazarova, conducted a seminar-training dedicated to current challenges in the modern media landscape.
The event, held under the leadership of Dilfuza Teshabayeva, Head of the Department, Doctor of Philological Sciences and Professor, provided a valuable opportunity for specialists from the two countries to exchange experiences and discuss prospects for future cooperation.