30-may kuni OʻzDJTU rektori I.Tuxtasinov Jazoirda xizmat safaridan qaytgan Qoʻshma taʼlim dasturlari muvofiqlashtirish boʻlimi va Arab tili kafedrasi vakillari masʼullarini qabul qildi.
Muloqot davomida safar natijalari boʻyicha muhokama hamda kelgusidagi rejalar boʻyicha taklif va koʻrsatmalar bilan oʻrtoqlashildi.
Qoʻshma taʼlim dasturlarini muvofiqlashtirish boʻlimi va Arab tili kafedrasi vakillari safar davomida amalga oshirilgan uchrashuvlar va erishilgan kelishuvlar haqida hisobot berdi. Ular Jazoirdagi oliy taʼlim muassasalari bilan hamkorlikni kuchaytirish, oʻquv dasturlarini takomillashtirish hamda talabalarning bilim va koʻnikmalarini oshirishga qaratilgan loyihalarni amalga oshirish boʻyicha oʻz takliflarini bildirdi.
Rektor Ilxomjon Madaminovich safar natijalari universitetimiz uchun katta ahamiyatga ega ekanligini taʼkidlab, kelgusidagi rejalar va amalga oshirilishi lozim boʻlgan ishlar boʻyicha oʻz tavsiyalariini berdi.
Jumladan, Jazoirning Al Wadiy va Jazoir-2 universiteti, Misrning Minia hamda Rosdiyaning Sankt-Peterburg universitetlari bilan arab, fransuz, ingliz va rus tili yoʻnalishlari boʻyicha bakalavriat taʼlim yoʻnalishlari va magistratura mutaxassisliklarida qoʻshma taʼlim dasturlarini amalga oshirish masalalarida koʻrsatmalar berildi.

He received the representatives of the Department of Coordination of Joint Educational Programs and the Department of Arabic Language, who returned from a business trip in Algeria.
On May 30, the rector of UzSWLU, I. Tukhtasinov, welcomed representatives from the Department of Coordination of Joint Educational Programs and the Department of Arabic Language, who had returned from a business trip to Algeria.
During the meeting, the outcomes of the trip were reviewed, along with suggestions and instructions for future plans.
The representatives from both departments reported on the meetings and agreements reached during the trip. They presented their proposals for enhancing cooperation with higher education institutions in Algeria, improving educational programs, and implementing projects aimed at increasing students' knowledge and skills.
Rector Ilkhomjon Madaminovich emphasized the significant importance of the trip's results for the university and provided his recommendations for future plans and tasks.
Specifically, instructions were given to implement joint educational programs in Arabic, French, English, and Russian with universities in Al Wadi and Algeria-2 in Algeria, Minia in Egypt, and St. Petersburg in Russia.