30-may kuni OʻzDJTU rektori I.Tuxtasinov Jazoirda xizmat safaridan qaytgan Qoʻshma taʼlim dasturlari muvofiqlashtirish boʻlimi va Arab tili kafedrasi vakillari masʼullarini qabul qildi.
Muloqot davomida safar natijalari boʻyicha muhokama hamda kelgusidagi rejalar boʻyicha taklif va koʻrsatmalar bilan oʻrtoqlashildi.
Qoʻshma taʼlim dasturlarini muvofiqlashtirish boʻlimi va Arab tili kafedrasi vakillari safar davomida amalga oshirilgan uchrashuvlar va erishilgan kelishuvlar haqida hisobot berdi. Ular Jazoirdagi oliy taʼlim muassasalari bilan hamkorlikni kuchaytirish, oʻquv dasturlarini takomillashtirish hamda talabalarning bilim va koʻnikmalarini oshirishga qaratilgan loyihalarni amalga oshirish boʻyicha oʻz takliflarini bildirdi.
Rektor Ilxomjon Madaminovich safar natijalari universitetimiz uchun katta ahamiyatga ega ekanligini taʼkidlab, kelgusidagi rejalar va amalga oshirilishi lozim boʻlgan ishlar boʻyicha oʻz tavsiyalariini berdi.
Jumladan, Jazoirning Al Wadiy va Jazoir-2 universiteti, Misrning Minia hamda Rosdiyaning Sankt-Peterburg universitetlari bilan arab, fransuz, ingliz va rus tili yoʻnalishlari boʻyicha bakalavriat taʼlim yoʻnalishlari va magistratura mutaxassisliklarida qoʻshma taʼlim dasturlarini amalga oshirish masalalarida koʻrsatmalar berildi.

Он принял представителей управления координации совместных образовательных программ и кафедры арабского языка, вернувшихся из командировки в Алжир.
30 мая ректор УзГУМЯ Илхомжон Тухтасинов принял ответственных за координационный отдел совместных образовательных программ и представителей кафедры арабского языка, вернувшихся из командировки в Алжир.
В ходе беседы были обсуждены итоги поездки, а также предложения и рекомендации по дальнейшим планам.
Представители отдела координации совместных образовательных программ и кафедры арабского языка отчитались о проведенных в ходе поездки встречах и достигнутых договоренностях. Они высказали предложения по укреплению сотрудничества с высшими учебными заведениями Алжира, улучшению учебных программ и реализации проектов, направленных на повышение знаний и навыков студентов.
Ректор Ильхомжон Мадаминович подчеркнул, что результаты поездки имеют большое значение для нашего университета, и дал свои рекомендации по дальнейшим планам и работе.
В частности, были даны поручения по вопросам реализации совместных образовательных программ с университетами Алжира Аль-Вади и Алжира-2, египетским университетом Minia и Российским университетом Санкт-Петербурга по направлениям бакалавриата и магистратуры по арабскому, французскому, английскому и русскому языкам.