Joriy yilning 14-15-noyabr kunlari O'zbekiston davlat jahon tillari universitetida tahsil olayotgan 1-kurs talaba yigitlari o'rtasida sportning futbol turi bo'yicha "Talabalar spartakiadasi" musobaqasi bo'lib o'tdi. Ushbu sport musobaqasida har bir jamoa o'z fakultetlari sharafini himoya qilishdi.
Musobaqa so'nggida natijalar quyidagicha bo'ldi:
1-o'rin - Roman-german filologiyasi fakulteti.
2-o'rin - Ingliz filologiyasi fakulteti.
3-o'rin - Tarjimonlik fakulteti.
Joriy yilning 16-noyabr kuni O'zDJTU talaba yigitlari o'rtasida "Talabalar ligasi" sport musobaqalarining universitet saralash bosqichi bo'lib o'tdi.
Natijalar quyidagicha bo'ldi:
1-o'rin - Ingliz filologiyasi fakulteti.
2-o'rin - Tarjimonlik fakulteti.
3-o'rin - Ingliz tili 2-fakulteti.
Joriy yilning 17-noyabr kuni O'zDJTU talaba qizlari o'rtasida "Talabalar ligasi" sport musobaqalarining universitet saralash bosqichi bo'lib o'tdi.

On November 14-15 of this year, the "Student Spartakiad" competition was held among the 1st-year students studying at the Uzbekistan State World Languages University. In this sports competition, each team defended the honor of their faculties.
The results at the end of the competition were as follows:
1st place - Faculty of Romano-Germanic Philology.
2nd place - English Philology Faculty
3rd place - Translation Faculty.
On November 16 of this year, the university qualifying round of the "Student League" sports competition was held among the male students of UzSWLU.
1st place -  English Philology Faculty
2nd place - Translation Faculty.
3rd place - 2nd English Faculty.
On November 17 of this year, the university qualifying round of the "Student League" sports competition was held among female students of UzSWLU.