KOICA vakillari O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida
Tashrif doirasida tomonlar o‘zaro hamkorlikning bugungi holati va istiqbollari yuzasidan muzokaralar olib borish maqsadida uchrashuv o’tkazdi. Uchrashuvda “Koreys tili va madaniyatini o‘qitishni takomillashtirish bo‘yicha KOICA volontyorlar loyihasi”ning amalga oshirilish jarayoni, kelgusidagi hamkorlik yo‘nalishlari va loyiha doirasida faoliyat yuritayotgan volontyorlarning amaliy faoliyati muhokama qilindi.
Muhokama qilingan asosiy masalalar:
1. KOICAning “Koreys tili va madaniyatini o‘qitishni takomillashtirish bo‘yicha volontyorlar loyihasi”ni universitetda samarali joriy etish holati va natijalari;
2. Kelgusidagi hamkorlik istiqbollari, xususan ta’lim, madaniy almashinuv va kadrlar tayyorlash sohalarida qo‘shma tashabbuslar;
3. Loyiha doirasida faoliyat olib borayotgan volontyorlarning ish jarayoni joyiga chiqib o‘rganildi
Uchrashuvda KOICAning Seuldagi bosh ofisi va Toshkentdagi vakolatxonasidan Kang Tegu, Park Inxe, Song Gihun, Park Sohi, Ju Yejung, Park Hevon, So Vansu, Li Yubin, Rojiboyev Ilhomjon, Saidov Islombek, Park Jun Hyung, No Yunmi va Shomirzaev Anvar kabi yetakchi mutaxassislar ishtirok etdi.
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti tomonidan rektor Ilxomjon Tuxtasinov, prorektorlar A. Nasirov, M. Xamraev,  - Xalqaro hamkorlik bo'limi boshlig'i X. Yuldashev hamda Sharq filologiyasi fakulteti dekani D. Djuraev qatnashdi.
Tashrif so‘ngida mehmonlar Sharq filologiyasi fakultetiga tashrif buyurib, volontyorlarning dars jarayoni va faoliyati bilan yaqindan tanishdilar.
Mazkur uchrashuv O‘zbekiston va Koreya Respublikasi o‘rtasidagi ta’lim sohasidagi samarali va uzoq muddatli hamkorlikni mustahkamlashda muhim qadamlardan biri bo‘ldi.

Представители KOICA в УзГУМЯ
27 мая делегация Корейского агентства международного сотрудничества (KOICA) посетила Узбекский государственный университет мировых языков с официальным визитом.
В рамках визита состоялась встреча сторон для обсуждения текущего состояния и перспектив двустороннего сотрудничества. В ходе встречи были обсуждены вопросы реализации проекта волонтёров KOICA по совершенствованию преподавания корейского языка и культуры, направления дальнейшего сотрудничества, а также практическая деятельность волонтёров в рамках проекта.
Основные вопросы обсуждения:
1. Эффективность реализации проекта KOICA по преподаванию корейского языка и культуры в университете и достигнутые результаты;
2. Перспективы будущего сотрудничества, особенно в сферах образования, культурного обмена и подготовки кадров;
3. Изучение деятельности волонтёров KOICA на местах.
Во встрече приняли участие ведущие специалисты из головного офиса KOICA в Сеуле и представительства в Ташкенте: Кан Тегу, Пак Инхе, Сон Гихун, Пак Сохи, Чу Йеджон, Пак Хевон, Со Вансу, Ли Юбин, Рожибоев Илхомджон, Саидов Исламбек, Пак Джун Хён, Но Юнми и Шомирзаев Анвар.
От УзГУМЯ во встрече приняли участие ректор Илхомжон Тухтасинов, проректоры А. Насиров и М. Хамраев, начальник отдела международного сотрудничества Х. Юлдашев, а также декан факультета восточной филологии Д. Джураев.
В завершение визита гости посетили факультет восточной филологии и ознакомились с учебным процессом и деятельностью волонтёров.
Эта встреча стала важным шагом в укреплении эффективного и долгосрочного сотрудничества между Республикой Корея и Узбекистаном в сфере образования.