KOICA vakillari O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida
Tashrif doirasida tomonlar o‘zaro hamkorlikning bugungi holati va istiqbollari yuzasidan muzokaralar olib borish maqsadida uchrashuv o’tkazdi. Uchrashuvda “Koreys tili va madaniyatini o‘qitishni takomillashtirish bo‘yicha KOICA volontyorlar loyihasi”ning amalga oshirilish jarayoni, kelgusidagi hamkorlik yo‘nalishlari va loyiha doirasida faoliyat yuritayotgan volontyorlarning amaliy faoliyati muhokama qilindi.
Muhokama qilingan asosiy masalalar:
1. KOICAning “Koreys tili va madaniyatini o‘qitishni takomillashtirish bo‘yicha volontyorlar loyihasi”ni universitetda samarali joriy etish holati va natijalari;
2. Kelgusidagi hamkorlik istiqbollari, xususan ta’lim, madaniy almashinuv va kadrlar tayyorlash sohalarida qo‘shma tashabbuslar;
3. Loyiha doirasida faoliyat olib borayotgan volontyorlarning ish jarayoni joyiga chiqib o‘rganildi
Uchrashuvda KOICAning Seuldagi bosh ofisi va Toshkentdagi vakolatxonasidan Kang Tegu, Park Inxe, Song Gihun, Park Sohi, Ju Yejung, Park Hevon, So Vansu, Li Yubin, Rojiboyev Ilhomjon, Saidov Islombek, Park Jun Hyung, No Yunmi va Shomirzaev Anvar kabi yetakchi mutaxassislar ishtirok etdi.
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti tomonidan rektor Ilxomjon Tuxtasinov, prorektorlar A. Nasirov, M. Xamraev,  - Xalqaro hamkorlik bo'limi boshlig'i X. Yuldashev hamda Sharq filologiyasi fakulteti dekani D. Djuraev qatnashdi.
Tashrif so‘ngida mehmonlar Sharq filologiyasi fakultetiga tashrif buyurib, volontyorlarning dars jarayoni va faoliyati bilan yaqindan tanishdilar.
Mazkur uchrashuv O‘zbekiston va Koreya Respublikasi o‘rtasidagi ta’lim sohasidagi samarali va uzoq muddatli hamkorlikni mustahkamlashda muhim qadamlardan biri bo‘ldi.

KOICA Representatives Visit UzSWLU
On May 27, a delegation from the Korea International Cooperation Agency (KOICA) paid an official visit to Uzbekistan State World Languages University (UzSWLU).
During the visit, both sides held a meeting to discuss the current state and future prospects of bilateral cooperation. Discussions focused on the implementation of KOICA’s volunteer project aimed at improving Korean language and culture teaching, future cooperation areas, and the practical activities of volunteers involved in the project.
Key discussion points:
1. Effectiveness and outcomes of the KOICA Volunteer Project on Enhancing Korean Language and Culture Teaching at the university;
2. Prospects for future collaboration, particularly in education, cultural exchange, and human resource development;
3. On-site assessment of the activities of KOICA volunteers.
The meeting was attended by leading KOICA specialists from the Seoul headquarters and the Tashkent office, including Kang Tegu, Park Inhye, Song Gihun, Park Sohi, Ju Yejung, Park Hewon, So Wansu, Lee Yubin, Rojiboyev Ilhomjon, Saidov Islombek, Park Jun Hyung, No Yunmi, and Shomirzaev Anvar.
From UzSWLU, Rector Ilxomjon Tuxtasinov, Vice-Rectors A. Nasirov and M. Khamraev, Head of the International Cooperation Department Kh. Yuldashev, and Dean of the Faculty of Oriental Philology D. Djuraev took part in the meeting.
At the end of the visit, the guests toured the Faculty of Oriental Philology to observe the lessons and volunteer activities firsthand.
This meeting marked an important step in strengthening effective and long-term cooperation in the field of education between Uzbekistan and the Republic of Korea.