Bugun OʻzDJTU talabalariga qoʻshimcha shart-sharoitlar yaratish, boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etish maqsadida universitetning Zakovat koʻchasi 4-uy manzilidagi hududida yangi Madaniyat markazi faoliyat boshladi.
Mazkur markazning ochilishi munosabati bilan OʻzDJTUda tadbir tashkil etildi.Tadbirda universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov hamda universitet rahbariyati vakillari, talabalar ishtirok etdi.
Ochilish marosimida universitet rektori soʻzga chiqib barchani yangi Madaniyat markazi bilan tabrikladi. Shundan soʻng talabalar tomonidan tayyorlangan badiiy chiqishlar namoyish qilindi.
Shuningdek, universitetning Zakovat koʻchasi 4-uy manzilida qurib bitkazilgan zamonaviy sport zalining ham ochilish marosimi boʻlib oʻtdi va sport zali talabalar ixtiyoriga topshirildi.

Сегодня в целях создания дополнительных условий для студентов УзГУМЯ, полноценной организации их свободного времени на территории университета по улице Заковат, дом 4 начал работу новый Культурный центр.
В связи с открытием данного центра в УзГУМЯ было организовано мероприятие, в котором приняли участие ректор университета Ильхомжон Тухтасинов, представители руководства университета, студенты.
На церемонии открытия ректор университета поздравил всех с открытием нового Культурного центра. После этого были показаны творческие номера, подготовленные студентами.
Также состоялось торжественное открытие построенного современного спортивного зала университета по улице Заковат, дом 4 и переданный в пользование студентам спортивный зал.