Ma’naviy-ma’rifiy targ’ibot tadbiri tashkil etildi.
27-mart kuni O’zbekiston davlat jahon tillari universitetida ma’naviy-ma’rifiy targ’ibot tadbiri tashkil etildi.
"Vatanparvarlik" mavzusi ostida talabalarni milliy va umuminsoniy qadriyatlarni asrashga undash hamda ularni milliy qonunchiligimizga hurmat, Vatanga muhabbat ruhida tarbiyalash maqsadida o’tkazilgan dasturni O’zDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov ochib berdi.
Tadbirga mehmon sifatida O'zbekiston Respublikasida xizmat ko'rsatgan artist, Ichki ishlar vazirligi huzuridagi Madaniyat markazi badiiy rahbari  Uchqun Tillayev o’z jamoasi bilan tashrif buyurdi.
Dastur davomida Uchqun Tillayev yoshlarni vatanni sevishga, uni ardoqlashga undovchi nutq so’zladi. Madaniyat markazi xodimlari tomonidan taqdim etilgan musiqiy chiqishlar tadbirgacha o’zgacha fayz berdi.

Было организовано духовно-просветительское мероприятие.
27 марта в Узбекском государственном университете мировых языков было организовано духовно-просветительское пропагандистское мероприятие.
Ректор УзГУМЯ Ильхомжон Тухтасинов открыл программу по теме «Патриотизм», направленную на поощрение студентов к сохранению национальных и общечеловеческих ценностей, воспитание их в духе уважения к нашему национальному законодательству и любви к Родине.
В качестве гостя мероприятие посетил заслуженный артист Республики Узбекистан, художественный руководитель Культурного центра при МВД Учкун Тиллаев и его команда.
В ходе программы Учкун Тиллаев выступил с речью, призвав молодежь любить и чтить Родину. Особое удовольствие накануне мероприятия доставили музыкальные выступления, представленные сотрудниками культурного центра.