Ma’naviy-ma’rifiy targ’ibot tadbiri tashkil etildi.
27-mart kuni O’zbekiston davlat jahon tillari universitetida ma’naviy-ma’rifiy targ’ibot tadbiri tashkil etildi.
"Vatanparvarlik" mavzusi ostida talabalarni milliy va umuminsoniy qadriyatlarni asrashga undash hamda ularni milliy qonunchiligimizga hurmat, Vatanga muhabbat ruhida tarbiyalash maqsadida o’tkazilgan dasturni O’zDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov ochib berdi.
Tadbirga mehmon sifatida O'zbekiston Respublikasida xizmat ko'rsatgan artist, Ichki ishlar vazirligi huzuridagi Madaniyat markazi badiiy rahbari  Uchqun Tillayev o’z jamoasi bilan tashrif buyurdi.
Dastur davomida Uchqun Tillayev yoshlarni vatanni sevishga, uni ardoqlashga undovchi nutq so’zladi. Madaniyat markazi xodimlari tomonidan taqdim etilgan musiqiy chiqishlar tadbirgacha o’zgacha fayz berdi.

On March 27, a spiritual and educational promotion event was organized at the Uzbekistan State University World Languages University.
Ilkhomjon Tukhtasinov, rector of UzSWLU, revealed the program held under the theme "Patriotism" to encourage students to preserve national and universal values and to educate them in the spirit of respect for our national legislation and love for the Motherland.
Honored artist of the Republic of Uzbekistan, artistic director of the Cultural Center under the Ministry of Internal Affairs Uchkun Tillayev and his team visited the event as a guest.
During the program, Uchkun Tillayev gave a speech urging the youth to love and honor the motherland. The musical performances presented by the employees of the cultural center gave special pleasure to guests.