Muvofiqlashtiruvchi kengash yig‘ilishida dissertatsiya mavzulari va monografiyalar ko‘rib chiqildi
O‘zDJTUda Muvofiqlashtiruvchi kengashning navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishda ixtisoslik kengashlari raislari va kotiblari ishtirok etdi.
Kun tartibiga muvofiq, universitetda olib borilayotgan doktorantlar, tayanch doktorantlar hamda mustaqil izlanuvchilarning dissertatsion tadqiqotlari mavzulari, shuningdek professor-o‘qituvchilar tomonidan yaratilgan monografiyalarni nashrga tavsiya etish masalalari muhokama qilindi.
Yig‘ilish davomida ixtisosliklar bo‘yicha 12 ta dissertatsiya va 7 ta monografiyani nashrga tavsiya etish masalasi ko‘rib chiqildi. Muhokamalar jarayonida dissertatsiya mavzularining ilmiy dolzarbligi, nazariy va amaliy ahamiyati yuzasidan tegishli tavsiyalar berildi.

На заседании Координационного совета рассмотрены темы диссертаций и монографии
В Узбекском государственном университете мировых языков состоялось очередное заседание Координационного совета. В заседании приняли участие председатели и секретари специализированных советов.
В соответствии с повесткой дня были обсуждены темы диссертационных исследований докторантов, базовых докторантов и самостоятельных соискателей, а также вопросы рекомендации к изданию монографий, подготовленных профессорско-преподавательским составом университета.
В ходе заседания были рассмотрены вопросы рекомендации к изданию 12 диссертаций и 7 монографий по различным специальностям. В процессе обсуждений были даны соответствующие рекомендации относительно научной актуальности, теоретической и практической значимости тем диссертационных исследований.