Namangan viloyatidagi o‘quv-amaliy seminar mashg‘ulotlari "Turan Xalqaro Universiteti"da davom ettirildi.
16-dekabr kuni Namangan viloyatida shahar va tuman hokimlarining o‘rinbosarlari, tashkiliy-kadrlar guruhi rahbarlari hamda milliy kadrlar zaxirasiga kiritilgan nomzodlar uchun tashkil etilayotgan o‘quv-amaliy seminar mashg‘ulotlari "Turan Xalqaro Universiteti"da davom ettirildi.
Seminarning asosiy maqsadi — davlatimiz rahbarining 2024 yil 18-20 noyabr kunlari Oliy Majlis Senati va Qonunchilik palatasida so‘zlagan nutqlarida belgilangan tashabbuslar, shuningdek, “2025 yil – Atrof-muhitni asrash va “yashil” iqtisodiyot yili” doirasida ijro hokimiyati rahbar kadrlari oldida turgan muhim vazifalarni o‘rganish va ularning bilim hamda ko‘nikmalarini rivojlantirishdan iborat.
Ayni mavzuda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining o‘quv jarayonlarini tashkil etishda mas’ul  vakil sifatida ishtirok etayotgan O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov tinglovchilarga batafsil ma’lumot berib o‘tdi.
To‘rt kun davom etadigan mazkur seminarda respublika oliy o‘quv yurtlari rektorlari, professor-o‘qituvchilari va tajribali mutaxassislar ishtirok etmoqda. Seminar davomida hududlarning ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish dasturlarini ishlab chiqish, mahallabay ishlash, yoshlar siyosati, tadbirkorlikni rivojlantirish va aholi muammolarini hal etish kabi muhim mavzularda o‘quv mashg‘ulotlari tashkil etilmoqda.

Учебно-практические семинары в Наманганской области продолжились в "Международном университете Туран".
16 декабря учебно-практический семинар для заместителей хокимов городов и районов Наманганской области, руководителей организационно-кадровых групп и кандидатов, включенных в Национальный кадровый резерв, был продолжен в "Международном университете Туран".
Основная цель семинара — изучение инициатив, обозначенных в выступлениях главы государства в Сенате и Законодательной палате Олий Мажлиса 18-20 ноября 2024 года, а также важных задач, стоящих перед руководящими кадрами исполнительной власти в рамках “2025 года – Года охраны окружающей среды и “зеленой” экономики”, и развитие их знаний и навыков.
На эту тему ректор Узбекского государственного университета мировых языков Ильхомжон тухтасинов, выступающий в качестве представителя Министерства высшего образования, науки и инноваций, ответственного за организацию учебного процесса, подробно проинформировал слушателей.
В семинаре, который продлится четыре дня, примут участие ректоры, преподаватели и опытные специалисты высших учебных заведений республики. В ходе семинара будут организованы обучающие занятия по таким важным темам, как разработка программ социально-экономического развития регионов, работа по махаллям, молодежная политика, развитие предпринимательства и решение проблем населения.