Ob-havoning keskin sovib ketishi munosabati bilan bugun universitetning barcha talabalar turar joylarida o‘rganish ishlari olib borildi
Mazkur jarayonda fakultetlarning ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha dekan o‘rinbosarlari tomonidan talabalarning issiqlik ta’minotidan to‘g‘ri va oqilona foydalanishi, xavfsizlik qoidalariga rioya etishi holati nazoratdan o‘tkazildi.
Shuningdek, o‘rganish ishlarida Uchtepa tumani Favqulodda vaziyatlar bo‘limi xodimi ham ishtirok etib, favqulodda holatlarning oldini olish bo‘yicha tushuntirishlar berdi.
Bundan tashqari, talabalarning turar joy ichki tartib-qoidalariga rioya qilishi, umumiy madaniyat va mas’uliyat masalalariga ham alohida e’tibor qaratildi.

Due to a sharp drop in air temperature, inspection activities were conducted today in all student dormitories of the university
Due to a sharp drop in air temperature, inspection activities were conducted today in all student dormitories of the university.
As part of these activities, Deputy Deans for Spiritual and Educational Affairs of the faculties monitored students’ compliance with the proper and rational use of heating systems, as well as adherence to safety regulations.
In addition, a representative of the Uchtepa District Emergency Situations Department participated in the inspections and provided explanations on preventing potential emergency situations.
Furthermore, special attention was paid to students’ observance of internal residence rules, as well as issues related to general culture and personal responsibility.