O‘quv-seminar O‘zDJTUda bo‘lib o‘tdi
Toshkent shahar Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar boshqarmasining topshirig‘iga asosan, 2025-yil 10-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 19-sentabrdagi PF-173-son Farmonining 8-bandida belgilangan vazifalar ijrosi doirasida “Oliy o‘quv yurtlarining mas’ul xodimlari” uchun o‘quv-seminar O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida bo‘lib o‘tdi.
Seminar Toshkent shahar statistika boshqarmasi mas’ullari tomonidan tashkil etilib, unda barcha fakultet dekanlari hamda fakultet tyutorlari ishtirok etdilar.
Tadbir davomida Farmon ijrosiga oid ustuvor vazifalar, statistik ma’lumotlarni shakllantirishda aniqlik va mas’ullikni oshirish, shuningdek, mas’ul xodimlarning malakasini takomillashtirishga doir masalalar muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunida ishtirokchilarga zarur metodik ko‘rsatmalar berildi va keyingi bosqichlarda amalga oshiriladigan vazifalar belgilab olindi.

В УзГУМЯ состоялся учебный семинар
Во исполнение поручения Главного управления высшего образования, науки и инноваций города Ташкента, 10 декабря 2025 года в Узбекском государственном университете мировых языков состоялся учебный семинар для «ответственных сотрудников высших учебных заведений» в рамках реализации задач, предусмотренных пунктом 8 Указа Президента Республики Узбекистан № PF-173 от 19 сентября 2025 года.
Семинар был организован ответственными сотрудниками Ташкентского городского управления статистики и прошёл при участии деканов всех факультетов и факультетских тьюторов.
В ходе мероприятия были обсуждены приоритетные задачи по выполнению Указа, повышение точности и ответственности при формировании статистических данных, а также вопросы совершенствования профессиональной подготовки ответственных сотрудников.
По итогам встречи участникам были даны необходимые методические рекомендации и определены задачи, которые предстоит выполнить на следующих этапах.