O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.03/30.12.2019. Fil.27.01 raqamli Ilmiy kengash 13-son majlisi boʻlib oʻtdi.
Unda Xolboboyeva Aziza Sherboboyevnaning 10.00.06 – Qiyosiy adabiyotshunoslik, qiyosiy tilshunoslik va tarjimashunoslik ixtisosligi bo‘yicha tayyorlangan “Ingliz va o‘zbek tillaridagi reklama diskursining antropotsentrik mohiyati” mavzusidagi filologiya fanlari doktori (DSc) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasi himoyasi oʻtkazildi.
Muhokama jarayonida tadqiqotchi oʻz mavzusi doirasida bajarilgan tadqiqotlar natijasi, uning yangiligi borasida soʻz yuritib, ilmiy seminar aʼzolarini qiziqtirgan savollariga asosli javob berdi.

Состоялось 13-е заседание диссертационного совета DSc.03/30.12.2019. Fil.27.01 при Узбекском государственном университете мировых языков.
На заседании состоялась защита докторской диссертации (DSc) Халбобаевой Азизы Шербобаевны по специальности 10.00.06 – Сравнительное литературоведение, сравнительное языкознание и переводоведение на тему «Антропоцентрическая сущность рекламного дискурса в английском и узбекском языках».
В ходе обсуждения соискатель изложила результаты проведённых исследований по теме, осветила научную новизну работы и дала обоснованные ответы на вопросы, вызвавшие интерес у членов научного семинара.