O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.03/30.12.2019. Fil.27.01 raqamli Ilmiy kengash 13-son majlisi boʻlib oʻtdi.
Unda Xolboboyeva Aziza Sherboboyevnaning 10.00.06 – Qiyosiy adabiyotshunoslik, qiyosiy tilshunoslik va tarjimashunoslik ixtisosligi bo‘yicha tayyorlangan “Ingliz va o‘zbek tillaridagi reklama diskursining antropotsentrik mohiyati” mavzusidagi filologiya fanlari doktori (DSc) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasi himoyasi oʻtkazildi.
Muhokama jarayonida tadqiqotchi oʻz mavzusi doirasida bajarilgan tadqiqotlar natijasi, uning yangiligi borasida soʻz yuritib, ilmiy seminar aʼzolarini qiziqtirgan savollariga asosli javob berdi.

The 13th meeting of the Scientific Council DSc.03/30.12.2019. Fil.27.01 under Uzbekistan State World Languages University was held.
At the meeting, Aziza Sherboboyevna Kholboboyeva defended her Doctor of Philological Sciences (DSc) dissertation in the specialty 10.00.06 – Comparative Literature, Comparative Linguistics, and Translation Studies, titled “The Anthropocentric Essence of Advertising Discourse in English and Uzbek.”
During the discussion, the researcher presented the results of her study within the scope of the topic, highlighted the novelty of the research, and provided well-founded answers to the questions raised by the members of the academic seminar.