O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov 12-noyabr kuni “Kutilgan fursat” media loyihasi mehmoni bo‘ldi.
Demokratik jarayonlarni tahlil qilish markazi tomonidan “O‘zbekiston -2030” strategiyasidan o‘rin olgan 100 ta maqsadga erishish g‘oyalari va ularning ijro mexanizmlari bo‘yicha loyihalarni jamlash hamda keng jamoatchilik e’tiboriga havola etishga qaratilgan “Kutilgan fursat” media platformasi bu galgi sonida O’zDJTU rektori I.Tuxtasinov “O‘zbekiston-2030” strategiyasidan o‘rin olgan 7-maqsad “Oliy ta’lim bilan qamrovni kengaytirish, oliy ma’lumotli mutaxassislar tayyorlash sifatini oshirish” mavzusidagi ma’ruzasi bilan ishtirok etdi.

Ректор Узбекского государственного университета мировых языков Ильхомжон Тухтасинов 12 ноября, стал гостем медиа-проекта  “Kutilgan fursat”
Медиа-платформа  “Kutilgan fursat” , созданная Центром анализа демократических процессов для консолидации идей по достижению 100 целей стратегии “Узбекистан-2030” и механизмов их реализации, а также для привлечения внимания широкой общественности, на этот раз была представлена ректору УзГУМЯ И.Тухтасинов выступил с докладом” цели 7 стратегии “Узбекистан-2030” расширение охвата высшим образованием, повышение качества подготовки специалистов с высшим образованием".