O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov 12-noyabr kuni “Kutilgan fursat” media loyihasi mehmoni bo‘ldi.
Demokratik jarayonlarni tahlil qilish markazi tomonidan “O‘zbekiston -2030” strategiyasidan o‘rin olgan 100 ta maqsadga erishish g‘oyalari va ularning ijro mexanizmlari bo‘yicha loyihalarni jamlash hamda keng jamoatchilik e’tiboriga havola etishga qaratilgan “Kutilgan fursat” media platformasi bu galgi sonida O’zDJTU rektori I.Tuxtasinov “O‘zbekiston-2030” strategiyasidan o‘rin olgan 7-maqsad “Oliy ta’lim bilan qamrovni kengaytirish, oliy ma’lumotli mutaxassislar tayyorlash sifatini oshirish” mavzusidagi ma’ruzasi bilan ishtirok etdi.

Rector of Uzbekistan State World Languages University of Ilkhomjon Tukhtasinov became a guest of the media project “Kutilgan fursat” on November 12
The media platform “Kutilgan fursat”, aimed at summing up projects on the ideas and mechanisms of their implementation and bringing to the attention of the general public, which was adopted by the Center for the analysis of democratic processes from the strategy “Uzbekistan -2030”, was founded in this issue by the rector of UzSWLU I.Tukhtasinov took part in the 7th goal” Uzbekistan-2030 “strategy with a lecture on” expanding coverage with higher education, improving the quality of training of specialists with higher education".