16-oktabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov rahbarligida mas’ullar bilan birgalikda Uchtepa tumani, G‘uzar MFY, Lutfiy ko‘chasi G-9A manzilida joylashgan 1- va 2-sonli talabalar turar joylarida kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik holati o‘rganildi.
Ko‘rik davomida talabalar turar joylarining qozonxonalari, ularning gaz va dizel yoqilg‘isi (solyarka) bilan ta’minlanishi, shuningdek, qo‘shimcha generatorlarning ishlash holati ko‘zdan kechirildi.
Mas’ullar tomonidan isitish tizimlarining barqaror ishlashini ta’minlash, sovuq mavsumda talabalar uchun qulay sharoit yaratish, energiya tejamkor uskunalardan samarali foydalanish bo‘yicha tegishli topshiriqlar berildi.
Rektor kuz-qish mavsumiga puxta tayyorgarlik ko‘rish zarurligini ta’kidlab, har bir obyektning xavfsizlik va texnik talablarga to‘liq mos bo‘lishini nazoratga olishni topshirdi.

Ректор УзГУМЯ проверил готовность студенческих общежитий к осенне-зимнему сезону
16 октября ректор Узбекского государственного университета мировых языков Ильхомжон Тухтасинов совместно с ответственными лицами посетил студенческие общежития №1 и №2, расположенные по адресу: г. Ташкент, Учтепинский район, МФЙ «Гузар», улица Луфтий, дом G-9A, чтобы ознакомиться с их готовностью к осенне-зимнему периоду.
В ходе осмотра были изучены состояние котельных общежитий, обеспечение их газом и дизельным топливом (соляркой), а также работа дополнительных генераторов.
Ответственным лицам были даны соответствующие поручения по обеспечению стабильной работы систем отопления, созданию комфортных условий для студентов в холодный сезон и эффективному использованию энергоэффективного оборудования.
Ректор подчеркнул необходимость тщательной подготовки к осенне-зимнему сезону и поручил держать под контролем полное соответствие всех объектов требованиям безопасности и техническим нормам.