O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov Xotira va qadrlash kuni munosabati bilan Tarjimonlik fakultetining faxriy ustozining holidan xabar oldi
2025-yil 9-may kuni – Xotira va qadrlash kuni munosabati bilan O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov uzoq yillar davomida universitetda fidokorona xizmat qilgan, Tarjimonlik fakultetining faxriy o‘qituvchisi, 86 yoshli Alimova Dilorom Alievnaning holidan xabar oldi.
Tashrif chog‘ida rektor Ilxomjon Tuxtasinovga Tarjimonlik fakulteti dekani hamda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ishlar boshqarmasi boshlig‘i Abdullayev Suyun Artikovich hamrohlik qildi.
Yarim asrdan ortiq umrini tarjimon kadrlar tayyorlashga bag‘ishlagan ustoz bilan iliq va samimiy suhbat bo‘lib o‘tdi. Faxriy ustozning universitet rivojiga qo‘shgan beqiyos hissasi yuksak e’tirof etilib, chuqur hurmat va minnatdorlik izhor qilindi.
Tashrif davomida Dilorom Alievnaning salomatligi, turmush sharoitlari bilan yaqindan tanishildi, universitet jamoasi nomidan esdalik sovg‘alari topshirildi. Faxriy ustoz ko‘rsatilayotgan e’tibor va g‘amxo‘rlik uchun samimiy minnatdorlik bildirib, o‘z hayot yo‘li va ilmiy-pedagogik faoliyatidan esdaliklar bilan o‘rtoqlashdi.

Ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомжон Тухтасинов в честь Дня памяти и уважения поинтересовался состоянием здоровья почетного преподавателя факультета перевода
9 мая 2025 года, в День памяти и уважения, ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомжон Тухтасинов поинтересовался состоянием здоровья почетного преподавателя факультета перевода, 86-летней Дилором Алиевой, которая долгие годы самоотверженно трудилась в университете.
Во время визита ректору Илхомжону Тухтасинову сопровождали декан факультета перевода и начальник управления делами университета Абдуллаев Суюн Артикович.
Состоялся теплый и искренний разговор с наставником, посвятившим более полувека подготовке переводчиков. Неоценимый вклад почетного преподавателя в развитие университета был высоко оценен, и выражены глубокое уважение и благодарность.
В ходе визита были подробно изучены здоровье и бытовые условия Дилором Алиевой, и от имени коллектива университета были вручены памятные подарки. Почетный преподаватель выразила искреннюю благодарность за внимание и заботу, поделившись воспоминаниями о своем жизненном пути и научно-педагогической деятельности.