O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov Xotira va qadrlash kuni munosabati bilan Tarjimonlik fakultetining faxriy ustozining holidan xabar oldi
2025-yil 9-may kuni – Xotira va qadrlash kuni munosabati bilan O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov uzoq yillar davomida universitetda fidokorona xizmat qilgan, Tarjimonlik fakultetining faxriy o‘qituvchisi, 86 yoshli Alimova Dilorom Alievnaning holidan xabar oldi.
Tashrif chog‘ida rektor Ilxomjon Tuxtasinovga Tarjimonlik fakulteti dekani hamda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ishlar boshqarmasi boshlig‘i Abdullayev Suyun Artikovich hamrohlik qildi.
Yarim asrdan ortiq umrini tarjimon kadrlar tayyorlashga bag‘ishlagan ustoz bilan iliq va samimiy suhbat bo‘lib o‘tdi. Faxriy ustozning universitet rivojiga qo‘shgan beqiyos hissasi yuksak e’tirof etilib, chuqur hurmat va minnatdorlik izhor qilindi.
Tashrif davomida Dilorom Alievnaning salomatligi, turmush sharoitlari bilan yaqindan tanishildi, universitet jamoasi nomidan esdalik sovg‘alari topshirildi. Faxriy ustoz ko‘rsatilayotgan e’tibor va g‘amxo‘rlik uchun samimiy minnatdorlik bildirib, o‘z hayot yo‘li va ilmiy-pedagogik faoliyatidan esdaliklar bilan o‘rtoqlashdi.

Rector of Uzbekistan State World Languages University Ilkhomjon Tukhtasinov in honor of the Day of Remembrance and Appreciation checked on the health of the Honorary Teacher of the Translation Faculty
On May 9, 2025, in observance of the Day of Remembrance and Appreciation, the rector of Uzbekistan State World Languages University, Ilkhomjon Tuxtasinov, inquired about the health of Dilorom Alieva, an 86-year-old honorary teacher of the Translation Faculty, who has served the university selflessly for many years.
During the visit, Rector Ilkhomjon Tukhtasinov was accompanied by the Dean of the Translation Faculty and the Head of the University Affairs Department, Abdullaev Suyun Artikovich.
A warm and sincere conversation took place with the teacher, who has dedicated more than half a century to training translators. The invaluable contribution of the honorary teacher to the development of the university was highly praised, with deep respect and gratitude expressed.
During the visit, the health and living conditions of Dilorom Alieva were closely examined, and souvenir gifts were presented on behalf of the university staff. The honorary teacher expressed heartfelt thanks for the attention and care, sharing memories of her life journey and academic-pedagogical activities.