Ta’lim va tarbiya jarayonida o‘quv yurti o‘qituvchilar jamoasi bilan ota-onalarning muntazam aloqa qilib turishi talabalarning dars va mashg‘ulotlarga bo‘lgan mas’uliyatini oshirishga xizmat qiladi.
Shu jumladan, kecha, Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Sharq filologiyasi fakulteti dekani D.Djurayev 1-bosqich fakultet talabalarining ota-onalari bilan toʻgʻridan toʻgʻri muloqot majlisini oʻtkazdi.
Majlisda dekan muovinlari hamda tyutorlar ishtirok etdi.
Kun tartibida, talabalarning ota-onalari bilan yaqindan tanishish, ularning muammo, talab-takliflarini oʻrganish, qiziqtirgan savollarga mas’ullar tomonidan atroflicha javob berish masalalari koʻrildi.

В том числе вчера декан факультета восточной филологии Узбекского государственного университета мировых языков Д.Джураев провел совещание по прямому диалогу с родителями студентов 1 курса факультета.
Регулярное общение родителей с педагогическим коллективом учебного заведения в процессе обучения и воспитания служит повышению ответственности учащихся за уроки и занятия.
На заседании присутствовали заместители декана, а также тьюторы.
В повестке дня работы были рассмотрены вопросы более тесного знакомства с родителями учащихся, изучения их проблем, требований и предложений, детального ответа ответственных на интересующие вопросы.