Ta’lim va tarbiya jarayonida o‘quv yurti o‘qituvchilar jamoasi bilan ota-onalarning muntazam aloqa qilib turishi talabalarning dars va mashg‘ulotlarga bo‘lgan mas’uliyatini oshirishga xizmat qiladi.
Shu jumladan, kecha, Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti Sharq filologiyasi fakulteti dekani D.Djurayev 1-bosqich fakultet talabalarining ota-onalari bilan toʻgʻridan toʻgʻri muloqot majlisini oʻtkazdi.
Majlisda dekan muovinlari hamda tyutorlar ishtirok etdi.
Kun tartibida, talabalarning ota-onalari bilan yaqindan tanishish, ularning muammo, talab-takliflarini oʻrganish, qiziqtirgan savollarga mas’ullar tomonidan atroflicha javob berish masalalari koʻrildi.

For this reason, yesterday, the dean of the Faculty of Oriental Philology of the Uzbekistan State World Languages University, D. Djurayev, held a direct communication meeting with the parents of the first year students.
In the process of education and upbringing, the regular communication of parents with the team of teachers of the educational institution serves to increase the responsibility of students for lessons and activities.
For this reason, yesterday, the dean of the Faculty of Oriental Philology of the Uzbekistan State World Languages University,  D. Djurayev, held a direct communication meeting with the parents of the first year students.
Deputy deans and tutors participated in the meeting.
On the agenda, the issues of familirizing with the students' parents, finding out their problems, demands and proposals were considered  and officials answered to the questions asked by participants.