O’zbekiston davlat jahon tillari universiteti Yoshlar ittifoqi boshlang’ich tashkiloti tashabbusi asosida universitetning 33 yillik yubileyi munosabati bilan “Ittifoq kubogi-2025” do’stlik musobaqasi o’tkazildi.
Musobaqa avvalida universitet rektori I.M.Tuxtasinov so’zga chiqib, bugungi kunda yurtboshimiz tomonidan yoshlarga berilayotgan e’tibor va shart-sharoitlarni e’tirof etdilar hamda ushbu imkoniyatdan unumli foydalanishimiz kerakligini ta’kidladilar.
Musobaqa quyidagi universitetning Yoshlar ittifoqi faollari o’rtasida bo’lib o’tdi:
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti;
Toshkent davlat sharqshunoslik universiteti;
Yangi O’zbekiston universiteti;
O’zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universiteti;
Toshkent davlat yuridik universiteti;
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti;
“Toshkent irrigatsiya va qishloq xo’jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti” Milliy tadqiqot universiteti;
Toshkent shahridagi INHA universiteti;
Do’stona raqobat, qizg’in bahs-munozalarga boy o’tgan musobaqa universitetlar o’rtasida hamkorlik aloqalarini yanada mustahkamlashga xizmat qildi.

По инициативе первичной организации Союза молодежи УзГУМЯ проведён турнир дружбы «Кубок Союза–2025»
По инициативе первичной организации Союза молодежи при Узбекском государственном университете мировых языков в честь 33-летнего юбилея университета был организован дружеский турнир «Кубок Союза–2025».
В начале мероприятия с речью выступил ректор университета И.М. Тухтасинов, который отметил внимание и условия, создаваемые сегодня для молодежи по инициативе нашего Президента, а также подчеркнул важность эффективного использования этих возможностей.
В соревновании приняли участие активисты Союза молодежи следующих университетов:
• Ташкентский государственный экономический университет
• Ташкентский государственный университет востоковедения
• Университет «Новый Узбекистан»
• Университет журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана
• Ташкентский государственный юридический университет
• Университет мировой экономики и дипломатии
• Национальный исследовательский университет «Ташкентский институт инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства»
• Университет ИНХА в Ташкенте
Соревнования, прошедшие в атмосфере дружеского соперничества и насыщенные жаркими дискуссиями, способствовали укреплению сотрудничества между университетами.