O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Gretsiya elchisi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
3-noyabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Gretsiya elchisi Paraskеvi Tzeveleki xonim, Gretsiya Tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Ioannis Loverdos hamda vazirlik va elchixona vakillari ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Mazkur uchrashuvda universitet rektori I.Tuxtasinov, xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor A.Nasirov, xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i X.Yuldashev va grek tili o‘qituvchisi S.Musayeva ishtirok etdilar.
Suhbat chog‘ida Gretsiya oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlikni kengaytirish, gretsiyalik mutaxassislarni O‘zDJTUga jalb etish, o‘qituvchi va talabalarga mo‘ljallangan grant dasturlarini yo‘lga qo‘yish, shuningdek, talabalar uchun yozgi maktablar tashkil etish masalalari muhokama qilindi.
Tomonlar o‘zaro manfaatli yo‘nalishlarda hamkorlikni yanada rivojlantirishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

В Узбекском государственном университете мировых языков состоялась встреча с Послом Греции
3 ноября в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась встреча с Послом Греции госпожой Параскеви Цзевелеки, заместителем министра иностранных дел Греции Йоаннисом Ловердосом, а также представителями министерства и посольства.
В мероприятии приняли участие ректор университета И. Тухтасинов, проректор по международному сотрудничеству А. Насиров, начальник отдела международных связей Х. Юлдашев и преподаватель греческого языка С. Мусаева.
В ходе беседы обсуждались вопросы расширения сотрудничества с греческими вузами, привлечения греческих специалистов в УзГУМЯ, реализации грантовых программ для преподавателей и студентов, а также организации летних школ для студентов.
Стороны выразили готовность к дальнейшему развитию взаимовыгодного сотрудничества.
Встреча прошла в теплой и дружественной атмосфере и создала основу для будущих совместных инициатив.