O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Mustaqillik bayrami va yangi o‘quv yili munosabati bilan maktab sovg‘alari topshirildi
2026-yil 27-avgust kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov tashabbusi bilan universitet Kasaba uyushmasi qo‘mitasi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 35 yilligi bayrami munosabati bilan universitet professor-o‘qituvchilari, ishchi-xodimlarining 2–4-sinfda tahsil olayotgan farzandlariga o‘quv qurollari va kanselyariya jihozlari topshirildi.
Rektor Ilxomjon Tuxtasinov tomonidan bolajonlarga maktab uchun zarur bo‘lgan o‘quv qurollari, jumladan, daftar, qalam, qog‘oz, papka va boshqa kanselyariya vositalari taqdim etildi.
Rektor yig‘ilish davomida farzandlarni yangi o‘quv yili bilan samimiy tabriklab, ularga bilim olish yo‘lida ulkan muvaffaqiyatlar tiladi. Shuningdek, yosh avlodning barkamol insonlar bo‘lib voyaga yetishi, ularning ta’lim-tarbiyasiga ko‘maklashish universitet jamoasining ustuvor vazifalaridan biri ekanini ta’kidladi.

School Supplies Presented to Children of University Employees on the Occasion of Independence Day and the New Academic Year
On August 27, 2026, on the initiative of Ilkhomjon Tukhtasinov, Rector of Uzbekistan State University of World Languages, the University Trade Union Committee presented educational supplies and stationery to the children of the university’s faculty and staff studying in grades 2–4, in celebration of the 35th anniversary of the Independence of the Republic of Uzbekistan.
Rector Ilkhomjon Tukhtasinov presented the children with essential school supplies, including notebooks, pens, paper, folders, and other stationery items.
During the meeting, the Rector sincerely congratulated the children on the new academic year and wished them great success in their pursuit of knowledge. He also emphasized that supporting the comprehensive development of the younger generation and contributing to their education and upbringing are among the university community’s key priorities.