O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida talabalar ilmiy-amaliy anjumani bo‘lib o‘tdi
28-aprel kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili II fakulteti O‘zbek tili va adabiyoti kafedrasi tomonidan O‘zbekiston xalq shoiri Muhammad Yusuf tavalludining 71 yilligiga bag‘ishlab “Zamonaviy fan va ta’limning rivojlanishida yoshlarning o‘rni: izlanish va ijod masalalari” mavzusida talabalar ilmiy-amaliy anjumani tashkil etildi.
Anjumanda talabalar ilmiy va publitsistik tezislar, maqolalar, tarjimalar hamda ijodiy ishlar (hikoyalar va she’rlar) bilan ishtirok etdilar. Tadbir davomida yosh tadqiqotchilar o‘z izlanishlari va ijodiy yondashuvlarini namoyish etdilar.
Anjuman yakunida ilmiy va ijodiy ishlari bilan faol qatnashgan talabalar esdalik sovg‘alari hamda sertifikatlar bilan taqdirlandi.

В Узбекском государственном университете мировых языков состоялась студенческая научно-практическая конференция
28 апреля кафедра узбекского языка и литературы факультета английского языка II УзГУМЯ провела студенческую научно-практическую конференцию на тему «Роль молодежи в развитии современной науки и образования: вопросы исследований и творчества», посвящённую 71-летию со дня рождения Народного поэта Узбекистана Мухаммада Юсуфа.
В рамках конференции студенты выступили с научными и публицистическими тезисами, статьями, переводами, а также с творческими работами (рассказами и стихами). В ходе мероприятия молодые исследователи представили свои наработки и креативный подход к различным темам.
По итогам конференции студенты, проявившие активность и представившие достойные научные и творческие труды, были награждены памятными подарками и сертификатами.