O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining rasmiy munosabati
So‘nggi paytda ijtimoiy tarmoqlarda universitetimiz haqida tarqalayotgan xabarlar yuzasidan rasmiy munosabat bildirmoqdamiz. Ayni paytda ushbu masalaga oid barcha holatlar universitet rahbariyati tomonidan o‘rganilmoqda. Shu bilan birga, tarqalgan xabarlar hech bir tasdiqlangan asosga ega emasligini ma’lum qilamiz.
Universitetimiz o‘quv jarayonining samarali va adolatli bo‘lishini ta’minlash, shuningdek, talabalarning huquqlari va qulayliklarini himoya qilish tarafdoridir.
Agar shunga o‘xshash vaziyatga duch kelsangiz, avvalo universitet rahbariyatiga murojaat qilishingizni so‘raymiz. Bu esa har qanday tushunmovchilikni tez va adolatli hal qilishga xizmat qiladi.
Biz barcha talabalarni bilim olishga qaratilgan maqsadlari yo‘lida qo‘llab-quvvatlaymiz va universitet hududida qonunchilikka muvofiq muvozanatli muhitni saqlashga intilamiz.

Уважаемые студенты, преподаватели и представители общественности!
В связи с распространяющейся в последнее время информацией о нашем университете в социальных сетях, мы официально заявляем следующее. В настоящее время все обстоятельства, касающиеся данной ситуации, изучаются руководством университета. Также сообщаем, что распространяемые сведения не имеют никакого подтверждённого основания.
Наш университет выступает за эффективный и справедливый учебный процесс, а также за защиту прав и удобства студентов.
Если вы столкнётесь с подобной ситуацией, просим в первую очередь обращаться к руководству университета. Это поможет оперативно и справедливо разрешить любые недоразумения.
Мы поддерживаем всех студентов на их пути к знаниям и стремимся сохранить сбалансированную обстановку на территории университета в соответствии с законодательством.