O‘zbekiston delegatsiyasi George Washington Universityga tashrif buyurdi
AQSHning Washington shahrida bo‘lib o‘tayotgan Association of International Education Administrators (Xalqaro Ta’lim Administratorlari Assotsiatsiyasi) xalqaro konferensiyasi doirasida universitet rektori I. Tuxtasinov, prorektori O. Yusupov hamda O‘zbekiston delegatsiyasi xalqaro reytinglarda yuqori o‘rinlarni egallagan George Washington Universityga tashrif buyurdilar.
Tashrif davomida delegatsiya universitet faoliyati, ta’lim va ilmiy tadqiqot yo‘nalishlari bilan yaqindan tanishdi hamda mazkur oliygohda tahsil olayotgan o‘zbekistonlik talabalar bilan uchrashib, ta’lim sifati va yaratilgan shart-sharoitlar yuzasidan fikr almashdi.
Shuningdek, universitet professor-o‘qituvchilari tomonidan ta’limni xalqarolashtirish, ta’limdagi zamonaviy tendensiyalar hamda oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida hamkorlik aloqalarini yo‘lga qo‘yish va rivojlantirish masalalariga bag‘ishlangan taqdimotlarda faol ishtirok etildi.

Делегация Узбекистана посетила Университет Джорджа Вашингтона
В рамках международной конференции Association of International Education Administrators (Ассоциация администраторов международного образования), проходящей в городе Вашингтон (США), ректор университета И. Тухтасинов, проректор О. Юсупов и делегация Узбекистана посетили George Washington University, занимающий высокие позиции в международных рейтингах.
В ходе визита делегация подробно ознакомилась с деятельностью университета, направлениями образовательной и научно-исследовательской работы, а также встретилась с узбекскими студентами, обучающимися в данном вузе, и обменялась мнениями по вопросам качества образования и созданных условий.
Кроме того, представители делегации приняли активное участие в презентациях профессорско-преподавательского состава, посвящённых интернационализации образования, современным тенденциям в сфере обучения, а также вопросам налаживания и развития сотрудничества между высшими учебными заведениями.