O‘zbekiston kasaba uyushmalari kuni munosabati bilan tadbir o‘tkazildi
2025-yil 11-noyabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “O‘zbekiston kasaba uyushmalari kuni” hamda “O‘zbekiston kasaba uyushmalari – 120 yil xalq bilan” shiori ostida tadbir bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda universitet rahbariyati, professor-o‘qituvchilar, kasaba uyushmasi faollari va faxriy a’zolar ishtirok etdilar. Tadbir doirasida ishtirokchilarni kasaba uyushmalari tizimi tarixining 120 yilligi bilan tabriklab, tashkilotning mamlakat ijtimoiy hayotidagi o‘rni va xodimlarning huquq hamda manfaatlarini himoya qilishdagi ahamiyati ta’kidlandi.
Shuningdek, “O‘zbekiston kasaba uyushmalari – 120 yil xalq bilan” g‘oyasiga bag‘ishlangan ma’naviy-ma’rifiy chiqishlar namoyish etildi. Universitet kasaba uyushmasi boshlang‘ich tashkiloti tomonidan faol xodimlar va faxriylar taqdirlandi.
Tadbirda universitet rektori I. Tuxtasinov, Kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi D. Matyakubov va Yoshlar masalalari hamda ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor V. Sadiyev so‘zga chiqib, kasaba uyushmalari tizimi tarixining 120 yilligi bilan ishtirokchilarni tabrikladilar hamda uning ijtimoiy ahamiyati haqida fikr bildirdilar.

Мероприятие, посвященное Дню профсоюзов Узбекистана, прошло в УзГУМЯ
11 ноября 2025 года в Узбекистанском государственном университете мировых языков прошло мероприятие, посвященное "Дню профсоюзов Узбекистана" и теме "Узбекистанские профсоюзы – 120 лет с народом".
В встрече приняли участие руководство университета, преподаватели, активисты профсоюза и почетные члены. В рамках мероприятия участники поздравили присутствующих с 120-летием системы профсоюзов, отметив важность организации в социальной жизни страны и ее роль в защите прав и интересов работников.
Также были продемонстрированы культурно-просветительные выступления, посвященные теме "Узбекистанские профсоюзы – 120 лет с народом". Активные сотрудники и почетные члены были награждены университетским профсоюзом.
В ходе мероприятия с поздравлениями выступили ректор университета И. Тухтасинов, председатель Комитета профсоюзов Д. Матьякулов и первый проректор по вопросам молодежной политики и духовно-просветительской работы В. Саидиев. Они поздравили участников с 120-летием профсоюзов и выразили мнение о социальной значимости этой системы.