O‘zbekiston kasaba uyushmalari kuni munosabati bilan tadbir o‘tkazildi
2025-yil 11-noyabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “O‘zbekiston kasaba uyushmalari kuni” hamda “O‘zbekiston kasaba uyushmalari – 120 yil xalq bilan” shiori ostida tadbir bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda universitet rahbariyati, professor-o‘qituvchilar, kasaba uyushmasi faollari va faxriy a’zolar ishtirok etdilar. Tadbir doirasida ishtirokchilarni kasaba uyushmalari tizimi tarixining 120 yilligi bilan tabriklab, tashkilotning mamlakat ijtimoiy hayotidagi o‘rni va xodimlarning huquq hamda manfaatlarini himoya qilishdagi ahamiyati ta’kidlandi.
Shuningdek, “O‘zbekiston kasaba uyushmalari – 120 yil xalq bilan” g‘oyasiga bag‘ishlangan ma’naviy-ma’rifiy chiqishlar namoyish etildi. Universitet kasaba uyushmasi boshlang‘ich tashkiloti tomonidan faol xodimlar va faxriylar taqdirlandi.
Tadbirda universitet rektori I. Tuxtasinov, Kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi D. Matyakubov va Yoshlar masalalari hamda ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor V. Sadiyev so‘zga chiqib, kasaba uyushmalari tizimi tarixining 120 yilligi bilan ishtirokchilarni tabrikladilar hamda uning ijtimoiy ahamiyati haqida fikr bildirdilar.

An event dedicated to the Day of Trade Unions of Uzbekistan was held at UzSWLU
On November 11, 2025, an event was held at the Uzbekistan State University of World Languages under the slogans "Day of Trade Unions of Uzbekistan" and "Uzbekistan Trade Unions – 120 Years with the People."
The event was attended by university leadership, faculty members, trade union activists, and honorary members. During the event, participants congratulated each other on the 120th anniversary of the trade union system, emphasizing its importance in the country’s social life and its role in protecting workers' rights and interests.
Additionally, cultural and educational performances dedicated to the idea "Uzbekistan Trade Unions – 120 Years with the People" were showcased. Active employees and honorary members were honored by the university's trade union.
During the event, Rector I. Tukhtasinov, Chairman of the Trade Union Committee D. Matyakubov, and the First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work V. Sadiyev addressed the participants with congratulatory speeches, highlighting the 120th anniversary of the trade union system and its social significance.