O‘zbekiston–Xitoy Ikkinchi ta’lim forumi bo‘yicha yig‘ilish bo‘lib o‘tdi
21-oktabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida joriy yilning 1–3-noyabr kunlari bo‘lib o‘tadigan O‘zbekiston–Xitoy Ikkinchi ta’lim forumiga tayyorgarlik masalalariga bag‘ishlangan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishga universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov, barcha prorektorlar, fakultet dekanlari, bo‘lim boshliqlari hamda rahbariyat vakillari ishtirok etdilar.
Unda forum dasturi, tashkiliy masalalar, mehmonlarni kutib olish, ilmiy sho‘balar faoliyati, madaniy va axborot-ta’limiy tadbirlarni yuqori saviyada o‘tkazish masalalari atroflicha muhokama qilindi.
Rektor Ilxomjon Tuxtasinov yig‘ilish davomida barcha mas’ullarga forumni yuksak tashkiliy darajada o‘tkazish, xorijiy mehmonlar uchun qulay sharoitlar yaratish, universitetning xalqaro nufuzini oshirishga qaratilgan chora-tadbirlarni sifatli amalga oshirish bo‘yicha aniq topshiriqlar berdi.

Состоялось совещание по подготовке ко Второму образовательному форуму Узбекистан–Хитай
21 октября в Узбекском государственном университете мировых языков состоялось совещание, посвящённое вопросам подготовки ко Второму образовательному форуму Узбекистан–Китай, который пройдет 1–3 ноября текущего года.
В совещании приняли участие ректор университета Ильхомжон Тухтасинов, все проректоры, деканы факультетов, начальники отделов и представители руководства.
На встрече подробно обсудили программу форума, организационные вопросы, приём гостей, деятельность научных секций, а также проведение культурных и информационно-образовательных мероприятий на высоком уровне.
Ректор Ильхомжон Тухтасинов в ходе совещания дал конкретные поручения всем ответственным лицам по обеспечению высокого уровня организации форума, созданию комфортных условий для иностранных гостей и качественной реализации мер, направленных на повышение международного престижа университета.