OʻzDJTU da 14-yanvar — Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan tadbir tashkil etildi.
“Yangi Oʻzbekiston armiyasi – mamlakat tayanchi, xalqimiz faxri” nomli mazkur bayram dasturini OʻzDJTU rektori oʻz kirish soʻzi bilan ochib berdi. Shuningdek, yurtimizning barcha jasur oʻgʻlonlarini bayram bilan samimiy tabrikladi.
Dasturda Mudofaa Vazirligining Faxriylar kengashi raisi A.Navruzov ham ishtirok etib, nutq soʻzladi.
Mashhur raqs jamoalari, ansambllar tomonidan ijro etilgan raqslar, iste’dodli san’atkorlarning kuy-qoʻshiqlar, qolaversa, OʻzDJTU talabalari tomonidan taqdim etilgan sahna koʻrinishlari tadbirga oʻzgacha shukuh baxsh etdi.

В УзГУМЯ организовали мероприятие, приуроченное к 14 января-Дню защитника Отечества.
Праздничную программу под названием” Новая армия Узбекистана – опора страны, гордость нашего народа " ректор УзГУМЯ открыл вступительным словом. Он также искренне поздравил всех отважных сынов нашей страны с праздником.
В программе приняли участие Председатель Совета ветеранов Министерства обороны А.Наврузов также принял участие и выступил с речью.
Особую популярность мероприятию принесли танцы, исполняемые известными танцевальными коллективами, ансамблями, песни талантливых артистов, а также выступления студентов УзГУМЯ .