O'zDJTU ga Indoneziya delegatsiyasi tashrif buyurdi
Indoneziyaning Taʼlim akkreditatsiyasi boʻyicha mustaqil agentligi delegatsiyasi aʼzolari bugun OʻzDJTUga tashrif buyurdi.
Agentlik rahbari professor Muxlas Samani boshchiligidagi delegatsiya aʼzolari universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov va universitet rahbariyati tomonidan kutib olindi.
Tashrif doirasida uchrashuv tashkil etildi. Unda Ilxomjon Tuxtasinovning OʻzDJTU faoliyati haqidagi maʼlumoti va universitetni rivojlantirish, tashqi akkreditatsiyasidan oʻtish boʻyicha rejalari maʼlum qilindi.
Shuningdek, uchrashuvda Taʼlim akkreditatsiyasi agentligi bilan hamkorlik masalalari, OʻzDJTU ni tashqi institutsional akkreditatsiyadan oʻtkazish mexanizmi va talablari, Indoneziyaning onlayn akkreditatsiyadan oʻtkazish boʻyicha SAPTO elektron platformasi haqida maʼlumotlar almashildi va takliflar boʻyicha muzokaralar olib borildi.

Сегодня члены делегации независимого агентства по аккредитации образования Индонезии посетили УзГУМЯ.
Членов делегации во главе с руководителем агентства, профессором Мухласом Самани встретили ректор университета Ильхомжон Тухтасинов и руководство университета.
В рамках визита была организована встреча. На нем были озвучены информация Ильхомжона Тухтасинова о деятельности УзГУМЯ и его планах по развитию университета, прохождению внешней аккредитации.
Также на встрече состоялся обмен информацией и обсуждены предложения по вопросам сотрудничества с Агентством по аккредитации образования, механизму и требованиям внешней институциональной аккредитации УзГУМЯ, индонезийской электронной платформе SAPTO для онлайн-аккредитации