O'zDJTU ga Indoneziya delegatsiyasi tashrif buyurdi
Indoneziyaning Taʼlim akkreditatsiyasi boʻyicha mustaqil agentligi delegatsiyasi aʼzolari bugun OʻzDJTUga tashrif buyurdi.
Agentlik rahbari professor Muxlas Samani boshchiligidagi delegatsiya aʼzolari universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov va universitet rahbariyati tomonidan kutib olindi.
Tashrif doirasida uchrashuv tashkil etildi. Unda Ilxomjon Tuxtasinovning OʻzDJTU faoliyati haqidagi maʼlumoti va universitetni rivojlantirish, tashqi akkreditatsiyasidan oʻtish boʻyicha rejalari maʼlum qilindi.
Shuningdek, uchrashuvda Taʼlim akkreditatsiyasi agentligi bilan hamkorlik masalalari, OʻzDJTU ni tashqi institutsional akkreditatsiyadan oʻtkazish mexanizmi va talablari, Indoneziyaning onlayn akkreditatsiyadan oʻtkazish boʻyicha SAPTO elektron platformasi haqida maʼlumotlar almashildi va takliflar boʻyicha muzokaralar olib borildi.

A delegation of members of the Independent Agency for Educational Accreditation of Indonesia visited UzSWLU today.
The members of the delegation led by the head of the agency Professor Mukhlas Samani were welcomed by the Rector of the University Ilkhomjon Tukhtasinov and the university administration.
A meeting was organized as part of the visit. Ilkhomjon Tukhtasinov provided information about the activities of UzSWLU and plans for the development of the university as well as its external accreditation.
Also, at the meeting, information was exchanged about issues of cooperation with the Education Accreditation Agency, the mechanism and requirements for the external institutional accreditation of UzSWLU, the electronic platform SAPTO for online accreditation of Indonesia, and negotiations were conducted on proposals.