O‘zDJTU jamoasi “G‘alaba bog‘i” yodgorlik majmuasiga tashrif buyurdi
Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti professor-o‘qituvchilari, tyutorlari hamda talabalari Toshkent shahridagi “G‘alaba bog‘i” yodgorlik majmuasi va “Millat fidoiylari” xiyoboniga tashrif buyurdilar.
Tashrif davomida ishtirokchilar Vatanimiz sarhadlarini himoya qilish, yurtimiz tinchligi va osoyishtaligini ta’minlash yo‘lida mardlarcha halok bo‘lgan harbiy xizmatchilar hamda huquqni muhofaza qiluvchi organlar xodimlari xotirasiga hurmat bajo keltirdilar.
Shuningdek, tashrif ishtirokchilari majmua hududidagi muzey ekspozitsiyalari bilan tanishib, mustaqillik yillarida Vatan ravnaqi va xalq tinchligi yo‘lida fidokorona xizmat qilgan qahramonlarning hayoti, jasorati hamda mardlik namunalarini aks ettiruvchi tarixiy materiallarni ko‘zdan kechirdilar.

Коллектив УзГУМЯ посетил мемориальный комплекс «Парк Победы»
Сегодня профессорско-преподавательский состав, тьюторы и студенты Узбекского государственного университета мировых языков посетили мемориальный комплекс «Парк Победы» и аллею «Преданные сыновья нации» в городе Ташкенте.
В ходе визита участники почтили память военнослужащих и сотрудников правоохранительных органов, героически погибших при защите рубежей Родины, а также в деле обеспечения мира и спокойствия в нашей стране.
Кроме того, участники ознакомились с музейными экспозициями, расположенными на территории комплекса, и изучили исторические материалы, отражающие жизнь, мужество и самоотверженную службу героев, которые в годы независимости внесли достойный вклад в развитие страны и сохранение мира среди народа.