O`zDJTU o`qtuvchilari Birlashgan Arab Amirliklarining Dubay shahrida bo'lib o'tayotgan konferensiyada qatnashish uchun jo'nab ketdi
O'zbekiston davlat jahon tillari universitetidan 10 nafar o'qituvchi Birlashgan Arab Amirliklarining Dubay shahrida bo'lib o'tayotgan konferensiyada qatnashish uchun jo'nab ketdi.
“Tesol Arabia” tashkiloti tomonidan 19-21 aprel kunlari o’tkazilayotgan mazkur anjumanda O’zDJTU vakillari o’z taqdimotlari bilan ishtirok etadi.
28 yildan beri “TESOL Arabia” xalqaro konferensiyasi va ko'rgazmasi BAA hamda mintaqadagi ingliz tilini o'rgatuvchi mutaxassislarni qo'llab-quvvatlovchi tadbir bo'lib kelmoqda.
Ma’lumot uchun: Anjuman 1500 ga yaqin delegatlarni jalb qilgan bo’lib, bu sohaga oid eng so’nggi yutuqlar, til o’qitishdagi yangi usullar borasida yetuk mutaxassislarning o'z fikrlarini taklif qilishlari, tadqiqot va o'qitish tajribasini almashishlari, g'oyalar va amaliyotlar almashinuvi orqali global istiqbolni rivojlantirishlari mumkin bo'lgan platformani taqdim etadi.

Ten teachers from the Uzbekistan State World Languages University have departed to participate in a conference in Dubai, United Arab Emirates.
These representatives from UzSWLU are attending the conference organized by the "TESOL Arabia" organization from April 19 to 21.
For the past 28 years, the TESOL Arabia International Conference and Exhibition have been pivotal events supporting English language teaching professionals in the UAE and the broader region.
The conference has attracted approximately 1,500 delegates, fostering discussions on the latest developments in the field, innovative language teaching methods, sharing research and teaching experiences, and more. It serves as a platform for educators to cultivate a global perspective through the exchange of ideas and practices.