O‘zDJTU professori “Shuhrat” medali bilan taqdirlandi
O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining 35 yilligi munosabati bilan fan, ta’lim, sog‘liqni saqlash, sport, madaniyat va san’at hamda ommaviy axborot vositalari sohalarida samarali faoliyat yuritib kelayotgan bir guruh yurtdoshlarimiz davlat mukofotlari bilan taqdirlandi.
Quvonarlisi, mukofotlanganlar safidan O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti vakili ham o‘rin oldi.
Xalliyeva Gulnoz Iskandarovna — O‘zDJTU Jahon adabiyoti kafedrasi mudiri “Shuhrat” medali bilan taqdirlandi.
Universitet jamoasi Gulnoz Iskandarovnani ushbu yuksak e’tirof bilan muborakbod etib, ilmiy-pedagogik faoliyatida yanada katta muvaffaqiyatlar tilaydi!

Профессор УзГУМЯ награждена медалью «Шухрат»
В связи с 35-летием независимости Республики Узбекистан группа наших соотечественников, плодотворно работающих в сферах науки, образования, здравоохранения, спорта, культуры и искусства, а также средств массовой информации, была удостоена государственных наград.
Радостно отметить, что среди награждённых есть и представитель Узбекского государственного университета мировых языков.
Халлиева Гульноз Искандаровна, заведующая кафедрой мировой литературы УзГУМЯ, награждена медалью «Шухрат».
Коллектив университета поздравляет Гульноз Искандаровну с этой высокой наградой и желает ей дальнейших больших успехов в научно-педагогической деятельности!