O‘zDJTU professori “Shuhrat” medali bilan taqdirlandi
O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining 35 yilligi munosabati bilan fan, ta’lim, sog‘liqni saqlash, sport, madaniyat va san’at hamda ommaviy axborot vositalari sohalarida samarali faoliyat yuritib kelayotgan bir guruh yurtdoshlarimiz davlat mukofotlari bilan taqdirlandi.
Quvonarlisi, mukofotlanganlar safidan O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti vakili ham o‘rin oldi.
Xalliyeva Gulnoz Iskandarovna — O‘zDJTU Jahon adabiyoti kafedrasi mudiri “Shuhrat” medali bilan taqdirlandi.
Universitet jamoasi Gulnoz Iskandarovnani ushbu yuksak e’tirof bilan muborakbod etib, ilmiy-pedagogik faoliyatida yanada katta muvaffaqiyatlar tilaydi!

UzSWLU Professor Awarded the “Shuhrat” Medal
On the occasion of the 35th anniversary of the independence of the Republic of Uzbekistan, a group of compatriots who have been making significant contributions to the fields of science, education, healthcare, sports, culture and arts, as well as mass media, were honored with state awards.
We are pleased to note that a representative of Uzbekistan State University of World Languages is also among the award recipients.
Gulnoz Iskandarovna Khallieva, Head of the Department of World Literature at UzSWLU, was awarded the “Shuhrat” (Glory) Medal.
The university community congratulates Gulnoz Iskandarovna on this high recognition and wishes her even greater success in her academic and pedagogical career!