O`zDJTU rektori Finlandiyada bo’lib qaytgan 18 nafar O’zDJTU professor-o’qituvchilari bilan uchrashdi.
19-fevral kuni O’zDJTU rektori I.Tuxtasinov Finlandiya ta’lim tizimi bilan tanishish va tajriba almashishga qaratilgan malaka oshirish dasturi bo’yicha Finlandiyada bo’lib qaytgan 18 nafar O’zDJTU professor-o’qituvchilari bilan uchrashdi.
Tadbir davomida O’zDJTU Xalqaro aloqalar bo’yicha prorektori A.Nasirov boshchiligidagi guruh a’zolari xizmat safaridan olgan taassurotlari, xususan, Finlandiyadagi ta’lim tizimi, bu sohada amalga oshirilgan islohotlar, yangi, kreativ texnologiya va metodlar haqida bilib olgan ma’lumotlari bilan o’rtoqlashdi.
Shuningdek, O’zbekiston davlat jahon tillari universitetida zamonaviy ta’lim texnologiyalarini joriy etish, sifatli ta’lim jarayonini yaratishda amalga oshirilishi kerak bo’lgan Finlandiya ta’lim tizimi usullari kabi masalalar muhokama qilindi.
Yakunda dastur ishtirokchilari tomonidan “Finlandiya ta’lim tizimi” nomli taqdimot namoyish etildi va safardan videolavhalar tomosha qilindi.

On February 19, the rector of UzSWLU I. Tukhtasinov met with 18 professors and teachers of UzSWLU who returned from a training program aimed at familiarizing with the Finnish education system and sharing experience.
During the event, the members of the group led by the vice-rector for International Relations of UzSWLU A. Nasirov shared their impressions of the duty trip, in particular, the information they learned about the education system in Finland, the reforms implemented in this field, new creative technologies and methods.
Also, issues such as the introduction of modern educational technologies at the Uzbekistan State World Languages University, the methods of the Finnish educational system that should be implemented in creating a quality educational process were discussed.
At the end, the participants of the program performed videos of the trip and  a presentation called "Finland's education system".