**O‘zDJTU rektori talabalar turar joylarida talabalar bilan uchrashdi**
Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov universitetning Zakovat ko‘chasi, 4-uy manzilida joylashgan 4-, 5- va 6-talabalar turar joylarida bo‘lib, talabalar bilan yaqindan suhbatlashdi.
Uchrashuv davomida yaqinlashib kelayotgan qo‘shaloq bayram munosabati bilan talabalar holidan xabar olindi. Rektor oilasi, ota-onasi yoniga borishni rejalashtirayotgan talabalar bilan suhbatlashib, ularga yo‘l-yo‘riq ko‘rsatdi hamda xavfsizlik qoidalariga qat’iy amal qilish zarurligini alohida ta’kidladi.
Shuningdek, bayramni talabalar turar joyida o‘tkazish istagida bo‘lgan talabalar bilan ham muloqot qilinib, ularni bayram bilan samimiy tabrikladi va mazmunli, ko‘tarinki ruhda o‘tkazishlarini tiladi.
Bundan tashqari, rektor talabalar turar joylarida xavfsizlikni yanada kuchaytirish hamda talabalar uchun doimiy qulay va xavfsiz muhit yaratish yuzasidan mas’ullarga tegishli tavsiyalar berdi.

Rector of UzSWLU Meets with Students in Dormitories
Today, the Rector of the Uzbekistan State World Languages University, Ilkhomjon Tukhtasinov, visited student dormitories No. 4, 5, and 6 located at 4 Zakovat Street and held a direct conversation with students.
During the meeting, in light of the upcoming double holiday, the Rector inquired about the well-being of the students. He spoke with those planning to visit their families and parents, provided guidance, and emphasized the importance of strictly following safety rules.
The Rector also communicated with students who intend to spend the holiday in the dormitories, warmly congratulated them, and wished them a meaningful and uplifting celebration.
In addition, the Rector gave relevant instructions to responsible staff to further strengthen safety measures in the dormitories and to ensure a consistently comfortable and secure environment for students.