**O‘zDJTU rektori talabalar turar joylarida talabalar bilan uchrashdi**
Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov universitetning Zakovat ko‘chasi, 4-uy manzilida joylashgan 4-, 5- va 6-talabalar turar joylarida bo‘lib, talabalar bilan yaqindan suhbatlashdi.
Uchrashuv davomida yaqinlashib kelayotgan qo‘shaloq bayram munosabati bilan talabalar holidan xabar olindi. Rektor oilasi, ota-onasi yoniga borishni rejalashtirayotgan talabalar bilan suhbatlashib, ularga yo‘l-yo‘riq ko‘rsatdi hamda xavfsizlik qoidalariga qat’iy amal qilish zarurligini alohida ta’kidladi.
Shuningdek, bayramni talabalar turar joyida o‘tkazish istagida bo‘lgan talabalar bilan ham muloqot qilinib, ularni bayram bilan samimiy tabrikladi va mazmunli, ko‘tarinki ruhda o‘tkazishlarini tiladi.
Bundan tashqari, rektor talabalar turar joylarida xavfsizlikni yanada kuchaytirish hamda talabalar uchun doimiy qulay va xavfsiz muhit yaratish yuzasidan mas’ullarga tegishli tavsiyalar berdi.

Ректор УзГУМЯ встретился со студентами в общежитиях
Сегодня ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомжон Тухтасинов посетил студенческие общежития №4, 5 и 6, расположенные по адресу улица Заковат, дом 4, и провёл живую беседу со студентами.
В ходе встречи, в связи с приближением двойного праздника, ректор поинтересовался состоянием студентов. Он побеседовал со студентами, планирующими поехать к своим семьям и родителям, дал им необходимые рекомендации и особо подчеркнул важность строгого соблюдения правил безопасности.
Также ректор пообщался со студентами, которые намерены провести праздник в общежитии, искренне поздравил их и пожелал провести его содержательно и в приподнятом настроении.
Кроме того, ректор дал ответственным лицам соответствующие поручения по усилению мер безопасности в общежитиях и созданию для студентов постоянной комфортной и безопасной среды.